poniedziałek, 20 maja

W Apple Watch Ultra, Apple Watch SE oraz Apple Watch Series 6 i nowszych modelach z systemem watchOS 9 można użyć przeprojektowanej funkcji Ślad w aplikacji Kompas, aby śledzić trasę, a następnie móc odtworzyć ją w przypadku zgubienia się.

Ślad wykorzystuje GPS w Apple Watch do stworzenia wirtualnego szlaku nawigacyjnego Waszej trasy, dzięki czemu nie musicie się martwić o drogę powrotną do domu. Według Apple, Ślad jest przeznaczony do używania z dala od znajomych miejsc, poza gęsto zaludnionymi obszarami bez Wi-Fi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać jej wszędzie, gdzie tylko jej potrzebujecie.

A jak z niej skorzystać?

  • Otwórzcie aplikację Kompas na zegarku Apple Watch.
  • Wybierzcie ikonę stóp w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierzcie Start, aby rozpocząć nagrywanie trasy.
  • W razie potrzeby przewińcie w dół i wybierzcie opcję Zezwól raz, aby zezwolić Kompasowi na dostęp do Waszych ostatnich lokalizacji.
  • Aby odtworzyć swoje kroki, wybierzcie ikonę pauzy w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierzcie opcję Wróć po śladzie.
    slad-apple-watch
  • Wasza pozycja początkowa pojawi się na kompasie, a biała strzałka wskaże właściwy kierunek. Ścieżka powrotna do punktu początkowego pojawi się w okręgu kompasu jako biała linia. Podążaj ścieżką z powrotem, aby wrócić do miejsca, w którym włączyliście Ślad.
  • Po dotarciu do miejsca początkowego ponownie wybierzcie ikonę śladów, a następnie wybierzcie opcję Usuń kroki.

W watchOS 9 aplikacja Kompas umożliwia również tworzenie punktów trasy, gdy jesteście w ruchu, których można również używać w połączeniu z funkcją Ślad.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx