sobota, 20 kwietnia

Przed wydaniem systemu macOS Big Sur firma Apple wydała aktualizację Safari 14 dla użytkowników systemów macOS Catalina i macOS Mojave, zawierającą szereg nowych funkcji i ulepszeń.

Jedną z większych zmian jest odnowiona Strona początkowa, która teraz zawiera raport o prywatności przeglądania, karty iCloud, sugestie Siri i nie tylko. Zawiera również kilka konfigurowalnych opcji, takich jak możliwość wyboru własnej tapety strony początkowej.

Nową aktualizację Safari 14 można pobrać, otwierając Preferencje systemowe i wybierając opcję Uaktualnienia. Po zainstalowaniu aktualizacji można wybrać własną tapetę strony startowej, wykonując poniższe czynności:

  1. Uruchom Safari 14 na komputerze Mac.
  2. Kliknij ikonę Ustawienia w prawym dolnym rogu strony początkowej
  3. Kliknij pole wyboru obok opcji Obraz tła, jeśli nie jest jeszcze zaznaczone
  4. Wybierz jedną z tapet z galerii. Możesz też kliknąć przycisk plus (+), aby otworzyć okno dialogowe przeglądarki plików i wybrać inny obraz z komputera Mac

Oprócz nowej strony początkowej Safari 14 zapewnia lepszą wydajność i nowy wygląd paska kart, który zapewnia podglądy kart, dzięki czemu można szybko zobaczyć, co macie otwarte. Więcej informacji na temat zawartości związanej z zabezpieczeniami w Safari 14 można znaleźć w informacjach o wydaniu firmy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx