czwartek, 20 czerwca

The New York Times ujawnia kilka szczegółów na temat nadchodzącego urządzenia naręczengo Apple jeszcze przed jego debiutem w dniu 9 września. Urządzenie będzie ponoć wyposażone w elastyczny wyświetlacz i pojawi się w dwóch rozmiarach. Oczekuje się, że będzie łączyć funkcje badania zdrowia i fitnessu z nawigacją oraz możliwość mobilnych płatności.

Firma poświęciła ogromną ilość czasu i pieniędzy w projekt czujników do tego urządzenia tak, aby mogły one śledzić ruch i czynności życiowe, takie jak tętno i kroki, dużo dokładniej niż istniejące urządzenia w klubach fitness powiedziało dwóch pracowników. Posiada ono elastyczny panel wyświetlacza, który jest chroniony przez osłonę złożoną z szafiru, rodzaju wzmocnionego szkła, dodali. Całość urządzenia, która zawiera czujniki i procesory, została opisana jako mała, o wielkości znaczka pocztowego. Dla uzupełniania baterii, smartwatch będzie wykorzystywał bezprzewodową metodę ładowania. Apple miał w tej kwestii przetestować także możliwość ładowania solarnego, ale eksperyment się nie udał.

New York Times podobnie do poprzednich raportów mówi, że iWatch może trafić do sklepów dopiero w przyszłym roku.

Artykuł oferuje również kilka szczegółów na temat nowych iPhone’ów. Ze względu na większe wyświetlacze 4,7-calowe i 5,5-calowe, Apple dokonał pewnych zmian w projektowaniu interfejsu oprogramowania na jedną ręką. Wydaje się, że system będzie posiadał tryb jednej ręki, który może być włączony lub wyłączony.

Nowe iPhone’y i iWatch mają korzystać z komunikacji NFC w celu wymiany informacji na krótkich dystansach. Na przykład podczas dokonywania płatności. Apple podjął w tym celu współpracę z Visa, American Express i MasterCard wspierające system płatności, który umożliwia właścicielom urządzeń iPhone używania ich jako cyfrowego portfela.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx