czwartek, 16 września

Jak już informowaliśmy, Apple wydał deweloperom wersję beta aplikacji iTunes Match. System ten został opisany przez Apple w następujący sposób:

iTunes Match przechowuje kompletną bibliotekę muzyki w iCloud, co pozwala cieszyć się kolekcją zawsze i wszędzie, na każdym iPhone’ie, iPadzie, iPodzie Touch lub komputerze.

Serwis Insanely Great Mac  udostępnił prezentację wideo, która pokazuje jak działa usługa. Możemy zobaczyć, że jest to zarówno usługa transmisji strumieniowej oraz pobierania danych.

Za 25 dolarów rocznie, iTunes Match skanuje istniejące biblioteki muzyczne iTunesa i pozwala na dostęp do nich z każdego urządzenia połączonego z iTunesem, czy to komputera Mac czy innego urządzenia iOS. Utwory, które już istnieją w sklepie iTunes Store będzie można odsłuchać bezpośrednio z master kopii Apple (z bitrate 256kbps) bez potrzeby wysyłania ich do iCloud. Utwory, które nie istnieją w iTunes będą przesłane do iCloud. Tak czy inaczej, wszystkie pliki muzyczne (do 25 000 utworów) będą dostępne z różnych komputerów i urządzeń iOS.

Jasne się też stało, że muzyka może być przesyłana strumieniowo lub pobierana lokalnie na każdy komputer lub urządzenie. Choć film pokazuje działanie usługi na komputerze Mac, mamy potwierdzenie, że działa tak samo na urządzeniach iOS. Tak więc każdy będzie miał natychmiastowy dostęp do całej biblioteki muzycznej ze wszystkich komputerów Mac, iPhone, iPad lub iPod Touch za 25$ rocznie. Ta funkcja na urządzeniach iOS oznacza, że nie trzeba będzie zajmować muzyką cennego miejsca na samym urządzeniu, o ile tylko będziemy posiadali jakieś połączenie z internetem.

Poniżej film pokazujący działanie funkcji na iOS.

iTunes Match ma pojawić się wraz z iOS 5 tej jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x