sobota, 3 grudnia

iSpot – dystrybutor marki Apple w Polsce zaprasza do głosowania na najlepszą aplikację edukacyjną. Konkurs odbywa się na 10 uczelniach w całej Polsce, jest wspierany przez studentów – Ambasadorów marki, których zadaniem była nominacja 10 najbardziej użytecznych z ich punktu widzenia aplikacji wspierających proces uczenia się.

– Celem konkursu jest budowanie kultury używania aplikacji edukacyjnych wśród polskich studentów. W dzisiejszych czasach każdy ma przy sobie smartfon czy tablet, ale nie wszyscy wiedzą, że nowe technologie mogą stać się świetnym sprzymierzeńcem w nauce wspierając naszą mobilność i efektywność, mówi Bartłomiej Janiszek, Marketing Manager iSpot Apple Premium Reseller. –  Jest to też świetna okazja do tego, by studenci uczyli się od siebie nawzajem – jak zarządzać czasem, jak dzielić się notatkami, jak sprawnie wykonywać najbardziej zaawanasowane obliczenia – a to wszystko w opcji digital i od ręki.

Wśród nominowanych aplikacji wspierających edukację znajdują się: Dropbox, Reading Trainer, Myfitnesspal, Spark, iStudiez Pro, Wolfram Alpha, iThoughts, Evernote, ABBY Fine Scanner i Notability.

Dropbox – podręczny schowek na zdjęcia, notatki z wykładów. Dostęp do zawartości możliwy jest z każdego miejsca, gdyż działa jak wirtualny dysk.

Reading Trainer – trener czytania pozwala efektywnie studiować i zapamiętywać przeczytane treści. Wystarczy kilka minut dziennie poświęcić na ćwiczenia, by nauka stała się prostsza i szybsza.

Myfitnesspal – osobisty dietetyk, który pomaga kontrolować wagę dzięki planerowi posiłków.

Spark – aplikacja zwana „Gołębiem XXI wieku” automatycznie grupuje wiadomości i pozwala zwiększyć produktywność i zaoszczędzić czas.

Wolfram Alpha – niezbędnik każdego studenta uczelni technicznej – to nie tylko podręczny kalkulator do skomplikowanych obliczeń, ale także profesjonalna encyklopedia.

iThoughts – iMapa myśli, która zwiększa skuteczność i szybkość nauki, pozwala zapisywać pomysły i planować kolejne etapy realizacji projektów czy nauki.
Evernote – podręczny cyberschowek i mini-biuro w jednym, usprawnia pracę przy projektach oraz efektywność działań studentów.

ABBY Fine Scanner – narzędzie działające niczym kieszonkowa biblioteka wyposażona w profesjonalny skaner, przechowuje wysokiej jakości zdjęcia dokumentów i fragmentów książek.

Notability – wirtualny zeszyt na notatki, które dzięki rozbudowanym narzędziom można intuicyjnie edytować, a następnie dzielić się ze znajomymi z roku przesyłając im cyber zapiski wysokiej jakości.

iStudiez Pro – aplikacja, która pomaga zorganizować efektywnie semestr z uwzględnieniem nieregularnie odbywających się zajęć. Pozwala na przechowanie w jedynym miejscu planu zajęć i ocen oraz innych potrzebnych studentowi informacji.

–  Jako studentka prawa oraz członkini Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa mam bardzo napięty grafik, mówi Julka Rychcik, Ambasadorka iSpot Alma Mater na Uniwersytecie Gdańskim. – Nie wyobrażam sobie mojego studenckiego życia bez korzystania z dobrodziejstw technologii. Aplikacje mobilne bardzo ułatwiają mi funkcjonowanie na uczelni i usprawniają naukę. Właśnie dlatego zachęcam wszystkich do odwiedzenia bloga www.ispotalmamater.blogspot.com, gdzie razem z Ambasadorami z całej Polski dzielimy się wiedzą o aplikacjach, i do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs trwa w dniach od 15 czerwca br. do 29 czerwca br., uczestnicy – po zapoznaniu się z opisami wszystkich aplikacji typują tę, ich zdaniem najbardziej użyteczną oraz uzasadniają swój wybór.
Najciekawsze odpowiedzi nagrodzone będą zegarkiem Apple Watch, słuchawkami Beats oraz pakietem gadżetów dla smartfona marki For Human B.  Wyłonienie zwycięzców i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 5 lipca br. Patronem wydarzenia jest Magazyn Mój Mac.

Opisy aplikacji, konkurs i regulamin: https://ispot.pl/s,almamater-konkurs.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx