sobota, 25 czerwca

W czwartym kwartale 2017 roku iPhone X stanowił 35 procent całkowitego zysku z telefonów komórkowych na świecie, wynika z nowych szacunków przedstawionych przez Counterpoint Research.

Urządzenie w ciągu kwartału wygenerowało 5 razy większy zysk niż łączny zysk ponad 600 producentów urządzeń z Androidem, pomimo tego, że telefon był dostępny do kupienia tylko w ciągu dwóch ostatnich miesięcy roku i pomimo doniesień wskazujących na niską sprzedaż urządzenia.

Inne iPhony firmy Apple, w tym iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus, wygenerowały drugi pod względem wielkości udział w globalnych zyskach z telefonów komórkowych, a iPhone’y miały 8 z 10 najlepszych udziałów w zyskach. Apple był najbardziej dochodową marką z 86 procentami całkowitych zysków z rynku telefonów komórkowych.

Chociaż globalne zyski z telefonów komórkowych spadły o jeden procent w porównaniu do czwartego kwartału 2016 roku, to zyski Apple wzrosły o jeden procent rok do roku.

Apple nie rozdziela sprzedaży iPhone’ów według modeli, więc trudno jest potwierdzić konkretne dane Counterpoint Research, ale firma ustanowiła nowe rekordy przychodów w czwartym kwartale 2017 roku zarabiając 10,7 miliarda dolarów na 52,6 miliarda dolarów przychodu. Firma sprzedała w ciągu kwartału łącznie 46,7 miliona iPhone’ów.

Podobne raporty i szacunki opublikowane w przeszłości potwierdziły również, że iPhone firmy Apple przynosi zdecydowanie największą część zysków z branży smartfonów, zarabiając znacznie więcej niż jej najbliżsi konkurenci, tacy jak Samsung i Huawei. Apple jest najbardziej dochodową firmą produkującą smartfony już od kilku lat z rzędu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx