środa, 17 sierpnia

Wraz z iOS 11 Apple rozpoczął wprowadzanie do swoich Map wskazówek na temat pasa ruchu, które mają na celu informowanie użytkowników Map, na jakim pasie powinni się znajdować, aby nie przegapić kolejnego skrętu lub zjazdu.

Funkcja asystenta pasa ruchu początkowo była ograniczona tylko do Stanów Zjednoczonych i Chin, ale Apple pracował nad jego rozszerzeniem na dodatkowe kraje. Ostatnio funkcja ta została wprowadzona w Finlandii, na Węgrzech, w Irlandii, Czechach i wreszcie w Polsce.

Choć mapom Apple wciąż daleko do map Google, funkcja dodania asystenta pasa ruchu była przynajmniej dla mnie wyczekiwanym dodatkiem do Map działających w samochodzie przez samochodowy system CarPlay.W ten sposób nawigacja samochodowa wyświetlana na dużym ekranie systemu multimedialnego w samochodzie zyskała na atrakcyjności. Jak się sprawdzi? Pewnie wkrótce to sprawdzę. Do Map Apple może też niektórych przekonać fakt, że pobierają one ok. 80% mniej danych od map Google.

Wraz z dodaniem pięciu nowych krajów, wskazówki dotyczące pasa ruchu dostępne są teraz w 19 krajach: Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Chinach, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki , Polsce, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytania i Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx