piątek, 12 kwietnia

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jaką popularność zyskał iPhone od chwili jego pojawienia się w 2007 roku na rynku. Ale co ciekawsze iPhone jest jednym z dwóch urządzeń, które w ostatnich trzech latach utrzymało się na liście TOP-20 telefonów opublikowanej przez Millennial Media. I co ważniejsze nie tylko pozostał w najmocniejszej dwudziestce, ale pozostał na mocnej pierwszej pozycji.

Millennial Media jest telefoniczną firmą reklamową, która rozpoczęła działalność pięć lat temu. W piątek przedstawiła ona swój raport, w którym znajduje się lista najlepszych telefonów z których korzystają użytkownicy. Spośród 20 wymienionych urządzeń, o dziwo, tylko dwie utrzymały się dłużej niż 12 miesięcy, i jest to iPhone firmy Apple i BlackBerry Curve firmy RIM.

Powyższy wykres przedstawia 20 najlepszych smartfonów w 2009 roku, i 20 najlepszych w 2011 roku. Łatwo zauważyć, że iPhone dominuje na pierwszym miejscu przez cały czas, podczas gdy urządzenie RIM wspięło się z miejsca trzeciego na drugie. Najbardziej interesujące jest to, że z pozostałych 18 urządzeń z listy w 2009 roku, nikt nie jest w top 20 w 2011 roku.

Patrząc na to z innej strony, w badanym okresie pojawiły się dwa telefony iPhone – iPhone 3G i iPhone 4, ale i tak nie było wiele innych smartfonów innych producentów, które utrzymały by tak wielką popularność.

Ciekawe czy najbardziej popularne w tym roku urządzenia z systemem Android utrzymają swoją popularność przez następne trzy lata. My zakładamy się, że iPhone na pewno.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx