wtorek, 29 listopada

IPhone 8 nowej generacji, który zadebiutuje we wrześniu tego roku, może zawierać technologię rozpoznawania twarzy lub gestów wynika ze słów Timothy Arcuri, analityka firmy Cowen. Funkcja rozpoznawania twarzy może być zasilana za pomocą czujnika laserowego i czujnika podczerwieni znajdującego się w pobliżu przedniej kamery.

Już wcześniej powszechnie słychać było plotki sugerujące, że iPhone 8 może obejmować zaawansowane funkcje biometryczne jak rozpoznawanie twarzy lub skanowanie tęczówki, co było sugerowane zarówno przez analityka KGI Securities Ming-Chu Kuo jak i źródła pochodzące z azjatyckiego łańcucha dostaw.

Rozpoznawanie twarzy może zastąpić czytnik linii papilarnych Touch ID w iPhone’ie lub rozszerzyć jego funkcjonalność o system weryfikacji dwuskładnikowej dla bardziej poufnych informacji. W tym scenariuszu, odblokowanie iPhone’a wymagałoby od użytkownika zeskanowania twarzy, co mogłoby zwiększyć bezpieczeństwo na urządzeniach z systemem iOS.

Rozpoznawanie twarzy może również zasilać inne funkcje telefonu, takie jak funkcje aparatu z dodaną rozszerzoną rzeczywistością, a jednoczesne kontrolowanie gestami mogłoby pozwolić użytkownikom np. na zwiększanie czy zmniejszanie głośności. Funkcje takie jak sterowanie gestami i rozpoznawanie twarzy są również jednymi z pierwszych kroków w kierunku bogatego doświadczenia z rozszerzoną rzeczywistością, nad którą Apple podobno pracuje.

Arcuri przypomina też kilka plotek, które usłyszał wcześniej. Uważa on, że Apple wypuści w sumie trzy iPhone’y, standardowe modele 4,7 i 5,5-calowe oraz nowy, wyższej klasy 5,8-calowy iPhone z wyświetlaczem OLED.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Zieliński
Paweł Zieliński
5 lat temu

Windows Hello pozdrawia Apple środkowym palcem. Tez mi nowość…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx