sobota, 2 lipca

Nowa linia smartfonów Apple zaprezentowanych w tym roku obejmie 4,7-calowego iPhone’a z obudową aluminiową, 5,5-calowego iPhone’a z nieokreślonego materiału i całkowicie nowy 5,8-calowy iPhone z obudową ze szkła wzmocnionym ramką ze stali nierdzewnej, wynika z tajwańskiej strony DigiTimes, która powołuje się na łańcuch dostaw firmy Apple.

Raport, powołując się na „źródła z łańcucha dostaw” oczekuje, że model 5,8-calowy będzie posiadał wyświetlacz OLED i z tego powodu smartfon może kosztować ponad 1000 dolarów.

DisplayMate Technologies przedstawił kilka zalet technologii wyświetlacza OLED, gdy testował Samsunga Galaxy S7 w ubiegłym roku. Wyświetlacze te są zazwyczaj jaśniejsze i bardziej energooszczędne niż LCD, z lepszym odwzorowaniem kolorów, krótszym czasem reakcji, szerszym kątem widzenia i lepszą ostrością obrazu.

Trzy nie ogłoszone jeszcze smartfony powszechnie określane są jako iPhone 7S, iPhone 7S Plus i iPhone 8, choć ten najwyższy model nazywany jest „iPhone X” zgodnie z dziesiątą rocznicą pojawienia się tego smartfona wypadającą w tym roku. Oczekuje się, że ich premiera nastąpi tradycyjnie we wrześniu.

Choć powszechnie uważa się, że Apple wyda trzy nowe modele iPhone’ów w tym roku, to pogłoski z nimi związane bywają bardzo rozbieżne. Analityk Apple Ming-Chi Kuo KGI Securities i japońska strona Nikkei uważają na przykład, że wszystkie trzy modele będą posiadać szklaną obudowę. Jednak japońska strona Mac Otakara uważa, że modele 4,7-calowe i 5,5-calowe zachowają tą samą konstrukcję aluminiową jak iPhone 7 i iPhone 7 Plus, a zmianie ulegną ich parametry wewnętrzne w tym szybszy chip A11. Dzisiejsze sprawozdanie powtarza, że przynajmniej model 4,7-calowy rzeczywiście będzie wciąż posiadał konstrukcję aluminiową.

Plotki sugerują dwa możliwe scenariusze:

Scenariusz A: Apple wypuszcza całkowicie nowego iPhone’a ze szkła oraz z wyświetlaczem OLED od krawędzi do krawędzi i ładowaniem bezprzewodowym jako najwyższy model swojej linii smartfonów w 2017 roku wprowadzając tylko niewielkie ulepszenia do tradycyjnych 4,7-calowych i 5,5-calowych iPhone’ów z aluminiową obudową i wyświetlaczem LCD.

Scenariusz B: Apple dodaje szklaną obudowę i ładowanie bezprzewodowe do wszystkich trzech iPhone’ów, co mogłyby spowodować, że wyświetlacz OLED od krawędzi do krawędzi oraz dłuższa żywotność baterii byłaby unikalną cechą wyższych modeli. To oznaczałoby koniec iPhone’a w konstrukcji aluminiowej, który pozostał zasadniczo niezmieniony od iPhone’a 6 w 2014 roku.

Inne prawdopodobne funkcje tegorocznej linii iPhone’ów, z których niektóre mogą trafić wyłącznie do najwyższego modelu, to usunięcie przycisku Home, rozpoznawanie tęczówki oraz twarzy, funkcje aparatu 3D, ulepszona wodoodporność IP68, zwiększona pamięć i nowe moduły Taptic Engine i 3D Touch.

Oczekuje się, że Apple rozpocznie produkcję nowych iPhone’ów w kolejnym kwartale i wtedy właśnie możemy zacząć poznawać więcej szczegółów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx