czwartek, 28 września

iPhone-7-Unterseite-658x370-5f00db14ee252cca

Nieco mniej niż pięć miesięcy przed prawdopodobnym terminem wypuszczenia przez Apple iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, pojawiają się kolejne plotki z łańcucha dostaw, które nadal sugerują, że smartfony następnej generacji będą zarówno całkowicie wodoodporne jak i pyłoszczelne.

Apple testuje również podobno dotykowy przycisk Home do swojego nadchodzącego flagowego telefonu, co prawdopodobnie oznacza, że iPhone 7 może być pozbawiony tradycyjnego, fizycznego przycisku Home wynika z tajwańskiej strony DigiTimes.

DigiTimes posiada mieszane doświadczenia w sprawozdawczości związanej z nadchodzącymi planami produktów Apple, ale co najmniej trzy poprzednie raporty w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy twierdziło, że iPhone 7 będzie wodoodporny, a pyłoszczelność byłaby nieodłącznie prawdopodobna. IPhone 6s już teraz jest zaskakująco bardziej odporny na działanie wody, ale nie jest całkowicie wodoszczelny.

We wrześniu, źródła na chińskim mikroblogu Weibo poinformowały, że iPhone 7 będzie miał wzmocnioną, wodoodporną obudową, a samo urządzenie będzie cieńsze niż iPhone 6S. Plotki sugerują, że iPhone 7 może być tak cienki jak 6.1 mm iPod touch.

Plotki otaczające przycisk Home w przyszłych iPhone’ach są jednak mniej spójne. Już w czerwcu 2015 roku, pojawiły się doniesienia, że Apple opracowuje nową technologię wyświetlacza ze „zintegrowanym czujnikiem odcisków palców”, co potencjalnie umożliwiłoby spółce pozbycie się kultowego przycisku Home w iPhone’ie.

W ubiegłym miesiącu, Apple otrzymał patent na wrażliwy na docisk przycisk Home z ciekłego metalu, który odkształca się nieznacznie po naciśnięciu, ale powraca do swojego normalnego kształtu gdy użytkownik usunie swój palec lub kciuk. Apple corocznie odnawia swoje prawa do używania stopów plastycznych od 2010 roku, ale nie wykorzystał wciąż ich w istotny sposób.

W ubiegłym tygodniu, analityk Barclays Mark Moskowitz spekulował, że Apple pominie w przyszłym roku swój tradycyjny cykl aktualizacji „S” i wprowadzi iPhone’a 8 bez fizycznego przycisku Home. Rozwiązanie w postaci pojedynczego chipu dla dotyku wyświetlacza i jego sterowników pozwoliłoby na ekran z dotykowym Touch ID, eliminując potrzebę stosowania oddzielnego przycisku Home.

iPhone 7 i/lub iPhone 7 Plus mają być również wyposażone w Smart Connector, podwójną kamerę obiektywu, bez tradycyjnego 3.5 mm gniazda słuchawkowego ale z głośnikami stereo, ładowanie bezprzewodowe i większą baterią. Apple może jednak wstrzymać się z niektórymi funkcjami aż do czasu następnego iPhone’a z technologią OLED w 2017 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx