środa, 29 listopada

iPhone 7

IPhone 7 może doświadczać kłopotów z dostępnością w chwili debiutu z powodu problemów z wadliwymi komponentami, wynika z najnowszego raportu Nikkei.

„Jeśli Apple utrzyma swój harmonogram wprowadzania iPhone’a z zeszłego roku, może go nie być na początku wystarczająco dużo, w związku z tym, że niektórzy dostawcy wciąż próbują naprawić niskie wskaźniki jakości ich części” podaje źródło przemysłowe zaznajomione z problematyką.

Jeff Pu, analityk Yuanta Investment Consulting, przytacza również obawy o dostawy. Prognozuje zmniejszenie produkcji z 120 milionów do 114 milionów w okresie od lipca do grudnia z powodu wad związanych z wodoodpornością głośnika i modułu aparatu z podwójnym obiektywem.

„Szacujemy, że łączna ilość wyprodukowanych iPhone’ów 7 w drugiej połowie roku 2016 wyniesie 74 miliony, w porównaniu do 84 milionów wyprodukowanych iPhone’ów 6S w drugiej połowie ubiegłego roku. Wraz z presją cenową, oczekujemy, że większość dostawców z łańcucha dostaw Apple zanotuje spadek przychodów w tym roku w porównaniu do roku ubiegłego informuje Pu.

Chociaż prawdą jest, że iPhone 7 będzie skromną aktualizacją iPhone’a 6S, można się spodziewać, że podobnie jak z każdym innym modelem Apple może mieć dużą liczbą wstępnych zamówień w momencie ich rozpoczęcia. Wygląda na to, że użytkownicy będą musieli poczekać kilka tygodni, aby dostać w swoje ręce smarfona, który trafić ma do sprzedaży z dniem 16 września lub 23 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx