środa, 17 sierpnia

fv_iphone_7_render_top

Według badań przeprowadzonych przez łańcuchy dostaw i analityków w Chinach, nadchodzący iPhone 7 może ostatecznie nie pojawić się w opcji 16GB pamięci bazowej. Analityk IHS Technology twierdzi, że nowy poziom bazowej pamięci wewnętrznej dla iPhone’a 7 będzie wynosił 32GB, co obecnie nie jest dostępne ani w iPhone’ie 6s ani w modelu 6s Plus.

Zmiana ta może wreszcie odmienić dotychczasowe opcje pojemności iPhone’a z 16GB, 64GB i 128GB na możliwie 32GB, 128GB i 256GB. Już wcześniej w tym roku mówiono, że iPhone 7 Plus może uzyskać opcję pojemność pamięci 256GB, ale byłaby ona ograniczone wyłącznie do wersji 5.5-calowego urządzenia i nie dostępna dla mniejszego smartfona.

Chociaż usunięcie modelu 16GB wydaje się nieistotne dla tych, którzy już dawno przenieśli się na wyższe pojemności iPhone’a, to bez wątpienia jest wyczekiwana przez użytkowników wciąż korzystających z modeli podstawowych 16GB. W modelu takim po odjęciu miejsca przeznaczonego na system pozostaje do dyspozycji użytkownika około 10GB co w obecnych czasach i przy coraz większych rozmiarach aplikacji szybko staje się nie wystarczające.

IPhone 7 i 7 Plus mają podobno posiadać szereg zmodernizowanych specyfikacji, ale po raz pierwszy w cyklu nowych urządzeń ma on zachować wygląd w znacznym stopniu podobny do tego z iPhone’a 6S iPhone’a 6S Plus. Nowy raport opublikowany przez Nikkei potwierdza dziś wcześniejsze pogłoski o tym, że Apple zmierza do trzyletniego cyklu wypuszczania iPhone’a, w dużej mierze związanego z tym, że smartfony mają coraz mniej funkcji, które można w znaczącym stopniu ulepszać, nie wspominając o spowolnieniu rynku i wyhamowaniu sprzedaży iPhone’a w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Salich
Tomasz Salich
6 lat temu

Nareszcie

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx