wtorek, 7 lutego

iPhone 6S w Polsce

Najnowsze dane z firmy badawczej Strategy Analytics pokazują, że Apple zajmuje obecnie dwie pierwsze pozycje wśród trzech najlepiej sprzedających się modeli smartfonów sprzedanych na całym świecie.

iPhone 6s był najlepiej sprzedającym się na świecie smartfonem w drugim kwartale 2016 roku, w oparciu o szacowane 14,2 mln wysłanych modeli, a dwuletni iPhone 6 zajął drugie miejscu z około 8,5 mln wysłanych sztuk.

iphone_6s_2q16_strategy_analytics

Strategy Analytics dodaje, że iPhone 6S jest „obecnie najpopularniejszym na świecie smarfonem”, co oznacza, że pozostaje najlepiej sprzedającym się smartfonem przez trzeci kwartał prowadzący do premiery iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus.

Zarówno iPhone 6S i dwuletni iPhone 6 deklasują sprzedaż Samsunga Galaxy S7, wydanego w marcu 2016 roku, który zajął trzecie miejsce z około 8,3 milionami wysłanych sztuk w drugim kwartale.

Apple oficjalnie ogłosił sprzedaż 40,4 milionów sztuk iPhone’ów w drugim kwartale, w tym iPhone’a 6S Plus i starszych modeli.

iPhone 7 może pozostać najlepiej sprzedającym się smartfonem na całym świecie zarówno dzięki zbliżającemu się sezonowi przedświątecznemu oraz w wyniku wycofania ze sprzedaży Samsunga Galaxy Note 7 związanego z incydentami wybuchu baterii. Niektórzy analitycy prognozują dość „bolesne” dla Samsunga wycofanie najnowszego modelu, które może kosztować ich pomiędzy 1 – 5 miliardów dolarów przychodu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx