środa, 19 czerwca

Według Jeffa Pu, analityka zajmującego się monitoringiem łańcucha dostaw Apple, wszystkie cztery modele iPhone’a 16 będą wyposażone w chipy A18.

W notatce badawczej przekazanej w tym tygodniu firmie inwestycyjnej Haitong International Securities, Pu stwierdził: „Postrzegamy A17 Pro jako projekt przejściowy i teraz oczekujemy, że wszystkie modele iPhone’a 16 będą wyposażone w czip A18 w procesie N3E TSMC”. Jednak nie wszystkie będą identyczne. Modele iPhone 16 i iPhone 16 Plus mają otrzymać czip A18, a modele iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max mają mieć czip A18 Pro.

Biorąc pod uwagę, że iPhone 15 i iPhone 15 Plus są wyposażone w chip A16 Bionic, skok w stronę chipa A18 w przypadku iPhone’a 16 i iPhone’a 16 Plus byłby zauważalny.

N3E odnosi się do procesu wytwarzania 3 nm chipów drugiej generacji TSMC, który jest tańszy i zapewnia lepszą wydajność w porównaniu z procesem 3 nm pierwszej generacji TSMC oznaczonym jako N3B, który jest stosowany w chipie A17 Pro w modelach iPhone’a 15 Pro.

Do premiery iPhone’a 16 wciąż mamy jednak praktycznie cały rok, więc rozważania Pu na ten moment są jedynie prawdopodobnymi nazwami marketingowymi. Nadal możliwe jest, że Apple może oznaczyć swoje chipy iPhone’a 16 jako A17 i A18 Pro, co odzwierciedlałoby ostatnie lata.

Pu był pierwszym źródłem, które poinformowało, że Apple porzucił plany dotyczące przycisków dotykowych w modelach iPhone’a 15 Pro. Trafnie zdradził też, że modele iPhone’a 15 Pro będą wyposażone w zwiększoną pamięć RAM do 8 GB, a iPhone 15 Pro Max będzie miał wyższą cenę od iPhone’a 14 Pro Max.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx