środa, 29 listopada

IPhone 15 będzie obsługiwał Wi-Fi 6E wynika z notatki badawczej udostępnionej w tym tygodniu przez analityków Barclays, Blayne Curtis i Toma O’Malleya. Analitycy nie określili, czy funkcja będzie dostępna we wszystkich modelach, czy też ograniczona do modeli Pro.

Apple dodał już obsługę Wi-Fi 6E do kilku swoich najnowszych urządzeń, w tym do 11-calowego i 12,9-calowego iPada Pro, 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro oraz modeli Mac mini, podczas gdy wszystkie modele iPhone’a 14 pozostają ograniczone do standardowego Wi-Fi 6.

Wi-Fi 6 działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, podczas gdy Wi-Fi 6E działa również w paśmie 6 GHz, umożliwiając szybsze prędkości bezprzewodowe, mniejsze opóźnienia i mniejsze zakłócenia sygnału. Aby skorzystać z tych zalet, urządzenie musi być podłączone do routera Wi-Fi 6E, który jest dostępny od takich marek jak TP-Link, Asus i Netgear.

Już wcześniej pojawiały się doniesienia o wprowadzeniu Wi-Fi 6E w modelach iPhone 13 i iPhone 14, ale te zapowiedzi się nie zrealizowały. Teraz, gdy Apple zaczął wdrażać obsługę Wi-Fi 6E w swoich najnowszych urządzeniach, bardziej prawdopodobne jest, że iPhone 15 w końcu będzie obsługiwał ten standard.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max tradycyjnie we wrześniu. Plotki sugerują, że wszystkie cztery modele będą wyposażone w Dynamic Island i port USB-C, podczas gdy modele Pro mają zyskać najnowszy czip Apple A17 Bionic, tytanową ramkę, półprzewodnikowe przyciski głośności i zasilania oraz wiele więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx