piątek, 21 czerwca

Wszystkie modele iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro posiadają nowe ustawienie kondycji baterii, które zapobiega ładowaniu urządzenia powyżej 80% przez cały czas, gdy jest włączony, co potwierdziła Allison Johnson z The Verge podczas dzisiejszej sesji pytań i odpowiedzi.

Nowe ustawienie różni się od istniejącej wcześniej funkcji zoptymalizowanego ładowania baterii w iPhone’ach, która w inteligentny sposób opóźnia ładowanie powyżej 80% do bardziej odpowiedniego momentu, ucząc się codziennego schematu ładowania urządzenia. Gdy włączony jest twardy limit 80%, iPhone nigdy nie będzie ładował się powyżej tego limitu.

We wszystkich modelach iPhone’a 15 dostępne są trzy opcje w Ustawieniach → Bateria → Kondycja i ładowanie baterii → Optymalizacja ładowania:

  • zoptymalizowane ładowanie
  • limit 80%
  • brak

Podobnie jak w przypadku zoptymalizowanego ładowania baterii, sztywny limit 80% może wydłużyć żywotność baterii iPhone’a, skracając czas jej pełnego naładowania. Nowe ustawienie zostało wcześniej odkryte w kodzie iOS 17 przez badacza oprogramowania Steve’a Mosera.

Apple twierdzi, że wszystkie modele iPhone’a 15 mają taką samą żywotność baterii jak modele iPhone’a 14. Urządzenia zadebiutują w sprzedaży w najbliższy piątek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx