poniedziałek, 27 maja

Według Apple, nagrywanie filmów ProRes w 128-gigabajtowym modelu iPhone’a 15 Pro pozostaje ograniczone do jakości 1080p przy 30 klatkach na sekundę, chyba że urządzenie nagrywa bezpośrednio na podłączony dysk zewnętrzny.

Na iPhone’ach 15 Pro i iPhone’ach 15 Pro Max o pojemności od 256 GB nagrywanie wideo ProRes jest obsługiwane w jakości do 4K przy 60 klatkach na sekundę zarówno w pamięci wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Apple nie wspomina o tym na stronie specyfikacji technicznej iPhone’a 15 Pro w swojej witrynie internetowej, ale informacja o tym pojawia się podczas przeprowadzenia porównywania iPhone’a 15 Pro z innym modelem w aplikacji Apple Store.

To samo ograniczenie dotyczyło modeli iPhone 13 Pro i iPhone 14 Pro z pamięcią 128 GB, ale oba te urządzenia nie mogą nagrywać wideo ProRes na pamięć zewnętrzną, więc tym razem przynajmniej użytkownicy iPhone’a 15 Pro mają taką opcję. Ograniczenie nie dotyczy iPhone’a 15 Pro Max, ponieważ model ten zaczyna się od 256 GB pamięci.

Pliki wideo ProRes są bardzo duże. Apple twierdzi, że jednominutowy 10-bitowy film ProRes zajmuje około 1,7 GB w rozdzielczości 1080p i 6 GB w 4K. Apple prawdopodobnie uważa, że udostępnienie nagrywania wideo w rozdzielczości 4K ProRes w pamięci wewnętrznej w modelu 128 GB byłoby kiepskim pomysłem dla użytkownika. W związku z wprowadzeniem możliwości nagrywania na pamięć zewnętrzną poprzez wprowadzenie USB-C nie stanowi to większego problemu.

Nagrywanie wideo ProRes nadal nie jest w ogóle obsługiwane na podstawowych modelach iPhone 15 i iPhone 15 Plus.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx