piątek, 21 czerwca

Według nowego raportu SellCell modele iPhone’a 12 trzymają swoją wartość lepiej niż modele iPhone’a 11 po tym samym okresie.

W ciągu sześciu miesięcy po premierze iPhone 12 stracił średnio 34,5 procent swojej wartości, podczas gdy w tym samym okresie po wprowadzeniu linii iPhone 11 modele te straciły 43,8 procent swojej wartości. Oznacza to, że modele iPhone 12 utrzymują obecnie swoją wartość o 9,3 punktu procentowego lepszą niż modele iPhone 11 sześć miesięcy po premierze.

Chociaż wprowadzenie na rynek iPhone’a 12 spowodowało, że modele iPhone’a 11 straciły osiem procent swojej wartości w ciągu trzech miesięcy i dziesięć procent swojej wartości w ciągu dziewięciu miesięcy, modele iPhone 11 mają teraz stabilną amortyzację.

Spośród iPhone’ów 11, iPhone’ów 11 Pro i iPhone’ów 11 Pro Max najmniej stracił na wartości iPhone 11, tracąc zaledwie 31,7 procent, mimo że jest najtańszym modelem. To o 17,5 procent mniej niż w przypadku iPhone’a 11 Pro i o 9 procent mniej niż średnia dla wszystkich trzech telefonów.

Przez 21 miesięcy od premiery iPhone 11 nadal radzi sobie najlepiej, tracąc 49,1 procent ogólnej wartości. Z drugiej strony, iPhone 11 Pro wypadł najgorzej, tracąc 56,9 procent swojej wartości w ciągu 21 miesięcy od premiery.

W ofercie iPhone 12 najbardziej stracił na wartości iPhone 12 mini, tracąc po sześciu miesiącach 41 proc. swojej wartości. To średnio o prawie dziewięć procent więcej niż w przypadku innych ocenianych urządzeń, co być może wskazuje na zmniejszony popyt. Mimo to, każdy z modeli iPhone 12 odzyskał trochę swojej wartości. iPhone 12 Pro Max stracił 49,2 procent w pierwszym miesiącu, ale w szóstym miesiącu telefon odzyskał 20,3 procent sugerowanej ceny detalicznej.

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno urządzenia z serii iPhone 11 jak i iPhone 12 straciły średnio od 40 do 50 procent swojej wartości w ciągu pierwszych czterech tygodni od wprowadzenia na rynek. IPhone nadal jest zdecydowanie najlepszym smartfonem pod względem utrzymania wartości, niezależnie od konkretnego modelu. Na przykład poprzednie badanie wykazało, że iPhone 12 utrzymuje swoją wartość o 20 procent lepszą niż Samsung Galaxy S21.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx