czwartek, 1 czerwca

iPhone 12 Pro może posiadać wyświetlacz ProMotion 120 Hz, 3-krotny zoom w kamerze tylnej i ulepszony czytnik Face ID poinformował w weekend Max Weinbach, który udostępnił swoje informacje na kanale YouTube EverythingApplePro.

Weinbach sugeruje, że iPhone 12 Pro, o którym mówi się, że będzie dostępny w rozmiarach 6,1 cala i 6,7 cala, będzie miał wyświetlacz ProMotion o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz, które obecnie stosowane są w iPadzie Pro. Mówi się, że nowy flagowy wyświetlacz iPhone’a dynamicznie przełącza się między 60 Hz a 120 Hz, aby zachować żywotność baterii.

Aby sprostać zwiększonemu zużyciu energii wyświetlacza o wysokiej częstotliwości odświeżania i łączności komórkowej 5G, iPhone 12 Pro może zawierać większą wewnętrzną baterię. Weinbach sugeruje, że największy plotkowany iPhone, 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max, będzie miał pojemność baterii 4400 mAh. Byłby to znaczny wzrost w stosunku do baterii 3969 mAh stosowanej w największym obecnie smartfonie Apple, iPhone’ie 11 Pro Max.

Plotki sugerują również, że Face ID będzie miał szerszy kąt widzenia, aby wspierać odblokowywanie przy szerszym zakresie kątów, a także mniejszą konstrukcję wycięcia w ekranie. Weinbach wzmacnia pogłoski o skanerze LiDAR z tyłu urządzenia, który ma być użyty do przyspieszenia autofokusa i poprawy dokładności zdjęć w trybie portretowym, a także do rozszerzonej rzeczywistości.

Poprawie ma ulec również Smart HDR, który zmniejszyłby szumy zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia. Teleobiektyw powiększyłby się do 3-krotnego zoomu optycznego, ulepszonego z obecnych 2x. Umożliwiłoby to użytkownikom robienie zdjęć i nagrywanie filmów bliżej obiektu bez obniżenia jakości tak jak zoomie cyfrowym.

W zeszłym miesiącu Weinbach i EverythingApplePro udostępnili materiały, które jak twierdzili, są zapowiedzią dotychczas niewydanego „iPhone’a 12 Pro Max”, opartego na rzekomych wyciekach konstrukcyjnych CAD. Weinbach wcześniej sporządził kilka dokładnych prognoz dotyczących m.in. nowego koloru iPhone’a 11 Pro i mniej nachalnego interfejsu głośności w iOS 13, ale miał też kilka nietrafionych prognoz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx