czwartek, 29 września

Wbrew krążącym wcześniej plotkom, wraz z prezentacją nowego iPada w zeszłym tygodniu w San Francisco, nie zaprezentowano „iPada mini”. Jednak według źródeł z łańcucha dostaw firmy Apple, mniejszy tablet wciąż jest wyczekiwany. Jedną z jego cech, jak twierdzą, będzie cieńsza obudowa wokół wyświetlacza, która ma dążyć do zmaksymalizowania jego pola widzenia.

Nowy iPad, podobnie jak jego poprzednicy, jest wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz obudowany ramką o wymiarach 241.2 x 185.7 mm. Oczekuje się, że iPad Mini będzie charakteryzował się 7,85-calowym wyświetlaczem, który pozwoli mu konkurować z bardziej kompaktowymi tabletami takimi jak Kindle Fire od Amazona, czy Galaxy Tab 7.0 firmy Samsung.

Według źródeł DigiTimes, w celu maksymalizacji obszaru wyświetlania w mniejszym urządzeniu, iPad Mini ma posiadać smuklejszą ramkę. Jego wyświetlacz nie może być też jakości Retina, ale będzie mógł on się pochwalić wyświetlaczem w technologii Fringe Field Switching (zapewniającej wyższą jasność i szerszą paletę kolorów) produkowanym przez LG Display oraz AU Optronics.

Z raportu DigiTimes dowiadaujemy się także, że urządzenie ma kształtować się cenowo między 249 dolarów i 299 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx