czwartek, 25 lipca

Na rynku sporo mamy różnego rodzaju akcesoriów do iPhone’a i iPada, które próbują łączyć starą technologię z nowoczesnością. Niektóre prezentują się całkiem dobrze, a inne są po prostu śmieszne. ITypewriter jest prawdopodobnie jednym z tych, które możemy zakwalifikować do tej drugiej grupy.

ITypewriter to koncepcja stworzona przez Austina Yanga, która pozwala użytkownikom cieszyć się starym uczuciem pisania na maszynie. Za każdym razem, gdy użytkownik naciśnie klawisz, metalowe ramię z gumową podkładką na końcu uderza w wirtualną klawiaturę iPada dosłownie „wstukując” wybraną literę. A wszystko tak jak na prawdziwej maszynie do pisania. Krótka prezentacja działania urządzenia poniżej.

Na swojej stronie Yang twierdzi, że chociaż starsze pokolenie mogło nie korzystać wcześniej z komputera lub iPada, to na pewno są zaznajomieni z maszyną do pisania. Tak więc iTypewriter pomoże im zintegrowac się ze swoim współczesnym urządzeniem. Czy rzeczywiście to jest najlepszy sposób integracji z nowoczesnością? Wątpię. Ale sądzę, że znajdą się i chętni na taki gadżet.

Nie ma jeszcze informacji o tym, czy Yang planuje wdrożyć  iTypewriter do masowej produkcji. Choć bardzo ciekawie wyglądali by ludzie siedzący w kawiarniach i stukający w klawisze tworząc swoje kolejne projekty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx