wtorek, 23 lipca

Od północy czasu pacyficznego nowy iPad Air jest dostępny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i dużej części krajów Europejskich w tym w Polsce. 

Plotki mówią, że zapasy iPada Air są dość spore, a każdy sklep ma na początek minimum 500 sztuk nowego urządzenia. Jeśli to prawda, to uzasadnione jest założenie, że sklepy internetowe będą dobrze zaopatrzone i nie powinno być zbyt trudne, aby dostać w ręce nowego iPada Air.

Oprócz Polski dziś także sprzedaż nowych urządzeń ruszyła w ponad 40 krajach: Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Kanadzie, Chinach (tylko modele Wi-Fi), Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Hong Kongu, Węgrzech, Islandii, Irlandii, we Włoszech, Japonii, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, Makao (tylko modele Wi-Fi), Macedonii, Czarnogórze, Holandii, Norwegii, Portugalii, Puerto Rico, Rumunii , Singapurze, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Pierwsi nabywcy w Polsce dostaną nowego iPada Air bardzo szybko, bo czas realizacji wynosi obecnie zaledwie 24 godziny.

IPad Air oprócz przeprojektowanej obudowy, zawiera 2048×1536 wyświetlacz Retina i uaktualnionym 64-bitowym procesorem A7 wraz z koprocesorem ruchu M7, plus 5-megapikselową tylną kamerę iSight i lepszą kamerę FaceTime HD z ulepszoną funkcją doświetlania tła dla lepszej wydajności połączeń w słabym świetle.

Wraz z wprowadzeniem układu A7, iPad Air oferuje dwukrotnie lepszą wydajność CPU i grafiki w porównaniu do poprzedniej wersji iPada. 64-bitowa architektura obsługuje OpenGL ES w wersji 3.0, dla „konsolowych efektów gier wizualnych.”

Ceny iPada Air zaczynają się od 2 099 zł za wersję Wi-Fi 16 GB do 3 799 zł za wersję Wi-Fi+3G z pamięcią wewnętrzną 128GB. Ipad Air trafił też do oferty polskich operatorów komórkowych Orange i T-Mobile.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx