piątek, 12 lipca

Serwis 9to5Mac informuje, że dzięki testom przeprowadzonym na oficjalnym symulatorze iOS, że iOS 6 jest w stanie automatycznie przeskalować ekran iPhone’a, aby dopasować się do wyższej 1136×640 rozdzielczości wyświetlacza, lub pozostać w bieżącej 960×640 na obecne wyświetlacze.

Liczne plotki i przecieki część wykazały, że Apple zastosuje wyższy wyświetlacz w iPhone’ie nowej generacji, który ma się pojawić oficjalnie w przyszłym miesiącu.

Dzięki kilku poprawkom w iOS Simulator, aplikacji, która została dołączona do narzędzi deweloperów iOS, udało nam się uruchomić symulator w prawdopodobnej, nowej rozdzielczości ekranu iPhone’a 640×1136. Przeprowadziliśmy testy zarówno na bieżącej wersji iOS 5.1 oraz nadchodzącej wersji iOS 6. System iOS 5.1 pokazał na symulatorze ekranu głównego rozciągnięty zestaw czterech rzędów ikon. Jednak iOS 6 wyświetlił pięć pełnych wierszy – co jak mówią nasze źródła, Apple testował dla wyższych ekranów iPhone’a.

Warto zauważyć, że ustawienie symulatora iOS w rozdzielczościach innych niż 1136×640 nie spowoduje automatycznego skalowania, a oprogramowanie po prostu domyślnie przechodzi w tryb podobny do tego z iPada, który różni się od tego, co jest widoczne na iPhone’ie. Obserwacja sugeruje, że istnieje coś specjalnego w rozdzielczości 1136×640 sugerując, że Apple pracuje nad urządzeniem wspomagającym taki rozmiar ekranu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
11 lat temu

ok Fajny artykuł.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx