wtorek, 18 czerwca

Czytelnik 9to5 Mac odkrył, że iOS 5 zawiera nową opcję „Alert Quake” ostrzegającą japońskich użytkowników przed spodziewanym trzęsieniem ziemi. Ta nowa opcja powiadamiania oparta jest na japońskim systemie ostrzegania przed trzęsieniami ziemi i ma podobne zadanie, co niektóre aplikacje w App Store tylko na prostszym poziomie i bez korzystania z dodatkowych aplikacji.

W tym roku trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii tragicznie wykazały, że takie systemy wczesnego ostrzegania są niezwykle ważne w uzyskaniu czasu na przygotowanie się. Po trzęsieniach ziemi w tym roku, w tygodniku Time ukazał się artykuł, ze szczegółami japońskiego systemu ostrzegania przed trzęsieniami ziemi:

Japonia posiada najbardziej zaawansowany system wczesnego ostrzegania przed trzęsieniami ziemi na świecie. System online uruchomiony w 2007 roku, wykrywa drżenia, oblicza epicentrum trzęsienia ziemi i wysyła krótkie ostrzeżenia z ponad 1000 sejsmografów rozproszonych po całym kraju – jednym z najbardziej narażonych na trzęsienia ziemi narodów na świecie.

Jak donosi portal MacRumors zintegrowany system wczesnego powiadamiania dla iPhone’a nie będzie nowością w japońskich smartphonach, gdyż jest on stosowany w wielu systemach. Japońscy użytkownicy będą w stanie włączyć i wyłączyć „Alert Quake” w ustawieniach powiadomień. Pojawia się też ostrzeżenie, że otrzymywanie alertów o możliwym trzęsieniu ziemi może mieć wpływ na żywotność baterii (ze względu na połączenie z systemem wczesnego ostrzegania online)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx