wtorek, 18 czerwca

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberg’a w najnowszym wydaniu swojego newslettera „Power On”, aktualizacja iOS 18 wprowadzi nowe funkcje pozwalające na dalszą personalizację ekranu głównego iPhone’a.

Po pierwsze, iOS 18 umożliwi użytkownikom zmianę koloru ikon aplikacji. Gurman podaje przykład: „Możesz zmienić wszystkie ikony aplikacji społecznościowych na niebieskie, a finansowe na zielone”. Obecnie tego typu personalizacja ekranu głównego jest możliwa jedynie poprzez tworzenie skrótów z pojedynczymi czynnościami i własnymi ikonami, które uruchamiają aplikacje.

Po drugie, Gurman potwierdza wcześniejsze doniesienia, że iOS 18 pozwoli użytkownikom umieszczać aplikacje w dowolnym miejscu na siatce ekranu głównego. Dzięki temu będzie można układać ikony bardziej swobodnie, podobnie jak obecnie rozmieszczane są widżety.

iOS 18 ma zostać zaprezentowany wraz z innymi ważnymi aktualizacjami oprogramowania Apple podczas konferencji WWDC w czerwcu, a oficjalna premiera dla użytkowników odbędzie się jesienią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx