sobota, 20 kwietnia

Jedną z najbardziej przydatnych nowych funkcji iOS 16 są „Wydarzenia na żywo”, które są zasadniczo powiadomieniami na żywo na ekranie blokady. Nowa funkcja pozwoli użytkownikom śledzić wydarzenia w czasie rzeczywistym, takie jak wynik gry sportowej, postęp jazdy Uberem lub status zamówienia dostawy jedzenia, bezpośrednio z ekranu blokady.

Wydarzenia na żywo będą dostępne w aplikacjach NBA, MLB i Premier League w wybranych krajach. zgodnie z drobnym drukiem na stronie funkcji iOS 16. Podczas czerwcowego przemówienia na WWDC Apple przedstawił również podgląd wydarzeń na żywo dla aplikacji Uber i Nike Run Club. W wersji beta systemu iOS 16 dostępna jest również aktywność na żywo dla timerów ustawionych w aplikacji Zegar.

Podczas czerwcowego przemówienia na WWDC firma Apple przedstawiła również podgląd aktywności na żywo dla aplikacji Uber i Nike Run Club, a Apple pokazuje aktywność na żywo dla Starbucks na swojej stronie iOS 16. W wersji beta systemu iOS 16 dostępna jest również aktywność na żywo dla timerów ustawionych w aplikacji Zegar.

iOS-16-wydarzenia-na-zywo-iOS16

Wydarzenia na żywo nie będą dostępne w pierwszej publicznej wersji systemu iOS 16. Apple twierdzi, że funkcja ta zostanie dodana w aktualizacji, która pojawi się jeszcze w tym roku, co sugeruje, że może być częścią systemu iOS 16.1 lub iOS 16.2. Po uruchomieniu tej funkcji programiści będą mogli przesyłać aplikacje z aktywnymi działaniami do App Store.

iOS-16-wydarzenia-na-zywo-nike

W zeszłym miesiącu firma Apple wydała nową platformę ActivityKit, która pozwala programistom rozpocząć testowanie wydarzeń na żywo w swoich aplikacjach. Aplikacje z integracją Live Activity mogą być obecnie dystrybuowane tylko za pośrednictwem TestFlight do testowania przez użytkowników iOS 16 beta.

Oczekuje się, że Apple wyda iOS 16 wraz z iPhone’em 14 we wrześniu. Aktualizacja oprogramowania jest kompatybilna z iPhone 8 i nowszymi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx