czwartek, 25 kwietnia

Apple opublikował nowy dokument wsparcia (aktualnie tylko w języku angielskim) informujący, że systemy iOS 15.4 i watchOS 8.5 umożliwiają przywrócenie zegarka Apple Watch za pomocą pobliskiego iPhone’a.

Dokument pomocy technicznej stwierdza, że jeśli zegarek Apple Watch z systemem watchOS 8.5 lub nowszym wyświetla animację przedstawiającą zbliżenie zegarka Apple Watch i iPhone’a, klienci mogą wykonać poniższe czynności, aby rozpocząć proces przywracania:

  1. Upewnij się, że iPhone znajduje się w pobliżu. iPhone musi mieć system iOS 15.4 lub nowszy, musi być podłączony do Wi-Fi z włączonym Bluetooth i musi być odblokowany.
  2. Umieść zegarek Apple Watch na ładowarce.
  3. Kliknij dwukrotnie boczny przycisk (przycisk pod okrągłą cyfrową koroną) na Apple Watch.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na iPhonie.

Jeśli te kroki nie zadziałają, Apple zaleca klientom sprawdzenie połączenia Wi-Fi. Apple sugeruje, aby spróbować użyć sieci 2,4 GHz zamiast 5 GHz i uniknąć 802.1X lub przejętych sieci Wi-Fi, takich jak te w pokojach hotelowych.

W wewnętrznej notatce do sklepów Apple i autoryzowanych dostawców usług Apple firma informuje, że ta funkcja pozwala klientom i technikom przywrócić watchOS w niektórych modelach Apple Watch bez konieczności wysyłania urządzenia pocztą do centrum serwisowego Apple. W notatce nie podano, które modele Apple Watch obsługują tę funkcję.

Dokument wsparcia Apple mówi, że metoda może się również sprawdzić gdy użytkownik zobaczy czerwony wykrzyknik na swoim Apple Watch. Jeśli tak się stanie, Apple mówi, aby dwukrotnie nacisnąć przycisk boczny, a następnie wykonać czynności opisane powyżej. Jeśli zegarek Apple Watch nadal wyświetla czerwony wykrzyknik, klienci powinni skontaktować się ze Wsparciem Apple w celu umówienia naprawy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx