niedziela, 25 września

Apple doda do iOS 14 użyteczną funkcję ułatwień dostępu o nazwie Rozpoznawanie Dźwięku, która może powiadamiać użytkowników o ważnych dźwiękach, takich jak alarmy przeciwpożarowe i dzwonki do drzwi. Jest to szczególnie pomocne dla osób niedosłyszących.

Gdy funkcja jest włączona, iPhone będzie stale nasłuchiwał niektórych dźwięków, a korzystanie z inteligencji w urządzeniu powiadomi Cię, kiedy te dźwięki zostaną rozpoznane. Obejmuje to dźwięki alarmów przeciwpożarowych, syreny, czujki dymu, koty, psy, urządzenia gospodarstwa domowego, klaksony samochodowe, dzwonki do drzwi, pukanie, bieżącą wodę, płacz dziecka i krzyki.

Apple twierdzi, że nie należy polegać na rozpoznawaniu dźwięku w okolicznościach, w których można doznać obrażeń, w sytuacjach wysokiego ryzyka lub w sytuacjach awaryjnych lub w przypadku nawigacji. Ta funkcja jest teraz również w fazie beta, więc może nie być jeszcze w pełni niezawodna.

Rozpoznawanie dźwięku można włączyć w aplikacji Ustawienia i zakładce Dostępność i wymaga 5,5 MB pamięci na urządzeniu. Użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do funkcji w Centrum sterowania wraz z listą dźwięków, które użytkownicy mogą ustawić do wykrycia.

Zainstalowanie wersji beta systemu iOS 14 wymaga obecnie członkostwa w programie Apple dla deweloperów za 99 dolarów rocznie, ale w przyszłym miesiącu zostanie uruchomiona bezpłatna publiczna wersja beta. Aktualizacja oprogramowania zostanie wydana jesienią dla wszystkich użytkowników iPhone’ów 6S lub nowszych. Ze względu na potencjalne błędy zaleca się, aby użytkownicy unikali instalowania oprogramowania na swoich głównych urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx