czwartek, 28 września

Apple w iOS 13 wprowadził nową funkcję „Optymalizuj ładowanie baterii”, która ma na celu wydłużenie całkowitej żywotności baterii urządzenia z systemem iOS.

Opcjonalny przełącznik, znajdujący się w sekcji Ustawienia baterii w sekcji „Stan baterii”, uczy się na podstawie osobistych nawyków i czeka na zakończenie ładowania aż do momentu, gdy potrzebujesz telefonu iPhone.

Na przykład, jeśli często ładujecie telefon w nocy podczas snu jak robię to ja, Apple może od razu naładować go do 80 procent, ale poczeka około godziny przed Waszą pobudką, aby naładować pozostałe 20 procent.

Dzięki temu Twój iPhone ma optymalną pojemność dla zdrowia baterii, a nie trzyma non stop 100 procent kiedy telefon jest w ładowarce. Unikanie ciągłego doładowywania baterii do maksimum gdy znajduje się ona w ładowarce, zmniejsza czas, jaki urządzenie spędza na maksymalnej pojemności, a z czasem może to wydłużyć żywotność baterii.

Stan zdrowia baterii był gorącym tematem w ciągu ostatniego roku, po tym, jak Apple odkrył, że ograniczanie prędkości procesora urządzeń z systemem iOS z uszkodzonymi bateriami wydłuża żywotność urządzenia tak długo jak to możliwe.

Ta kwestia zachęciła firmę Apple do większego zainteresowania kwestią ogólnego stanu baterii, zapewniając szczegółowe informacje na temat pojemności i wydajności w części dotyczącej baterii w Ustawieniach. Oprócz nowego przełącznika optymalizującego ładowanie, nie ma większych zmian w funkcji Kondycja baterii w pierwszym beta iOS 13.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx