sobota, 13 lipca

Apple w macOS Catalina wprowadzi nową funkcję o nazwie Sidecar, która ma na celu przekształcenie iPada w drugi wyświetlacz komputera Mac, rozszerzający zawartość ekranu lub odzwierciedlający jego zawartość.

Apple nie zaprezntował jeszcze szczegółów, które urządzenia będą współpracować z Sidecar, ale programista Steve Troughton-Smith był w stanie znaleźć pewne szczegóły, kopiąc w kodzie macOS Catalina.

Jak się okazuje, Sidecar jest ograniczony do nowszych komputerów Mac firmy Apple, a wymienione poniżej urządzenia będą mogły z niego korzystać.

  • 27-calowy iMac z końca 2015 roku lub nowszy
  • 2017 iMac Pro
  • MacBook Pro z połowy 2016 roku lub nowszy
  • Mac mini z końca 2018 roku lub nowszy
  • MacBook Air z końca 2018 roku lub nowszy
  • MacBook z początku 2016 roku lub nowszy
  • Mac Pro 2019

Nie jest jasne, czy jest to pełna lista, ale Troughton-Smith twierdzi, że jest długa lista starszych urządzeń umieszczonych na czarnej liście do skorzystania z tej funkcji. Niektóre starsze komputery Mac, które nie są zakwalifikowane do Sidecara, mogą nadal korzystać z tej funkcji za pomocą komendy w Terminalu dostarczonej przez Troughton-Smith, ale nie ma kompletnej listy, na jakich dokładnie starszych komputerach Mac działa komenda w Terminalu.

Nie wiadomo również, czy wszystkie iPady będą współpracować z Sidecar, czy też tutaj będą ograniczenia. iPadOS wymagany dla Sidecar działa na iPadzie Air 2 i nowszych, iPadzie mini 4 i nowszych, iPadzie piątej generacji i późniejszych oraz wszystkich modelach iPad Pro.

Najstarsze z tych iPadów, iPad mini 4 i iPad Air 2, używają odpowiednio chipów A8 i A8X, podczas gdy nowsze modele używają mocniejszych chipów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx