wtorek, 27 lutego

Mobilny system operacyjny Apple, iOS 13, który najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany latem tego roku na dorocznej konferencji Apple Worldwide Developers Conference, będzie zawierał szereg istotnych aktualizacji, których użytkownicy iOS pragną od lat.

Według Bloomberga, iOS 13 będzie zawierał tryb nocny dopasowany do trybu ciemnego, który został po raz pierwszy wprowadzony w macOS wraz z macOS Mojave. Pozwoli to na „łatwiejsze przeglądanie zawartości w nocy”.

Oczekiwane są również ulepszenia interfejsu CarPlay, a w toku jest również wiele aktualizacji dotyczących iPada.  Firma Apple wprowadzi nowy ekran główny, opcję przechodzenia między wieloma stronami pojedynczej aplikacji, jak to jest możliwe w przeglądarce internetowej, oraz usprawnienia zarządzania plikami.

Wcześniejsze pogłoski sugerowały, że Apple wprowadzi także funkcję wielozadaniowości do wyświetlania dwóch okien tej samej aplikacji obok siebie, a Apple ma rozszerzyć deweloperom dostępność tworzenia aplikacji działających pomiędzy różnymi platformami ułatwiając przenoszenie ich stworzonych na iOS do macOS.

Zapowiadane usługi, nad którymi toczą się prace to m.in usługa subskrypcji czasopism w Apple News i usługa transmisji telewizyjnej, które również trafią do iOS 13 dzięki aktualizacjom, które zostaną udostępnione w 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx