środa, 29 marca

Najnowszy system operacyjny Apple, iOS 12, jest zainstalowany na nieco ponad 10 procentach urządzeń po 48 godzinach od oficjalnego wypuszczenia wynika z danych zebranych przez firmę analityczną Mixpanel. Dane sugerują, że klienci przyjmują system iOS 12 wolniej niż systemy iOS 11 i iOS 10.

W ubiegłym roku iOS 11 został zainstalowany na 10 procentach urządzeń zaledwie 24 godziny po wypuszczeniu, a w 2016 roku iOS 10 został zainstalowany na 14,45 procent urządzeń w ciągu 24 godzin.

 

Klienci mogą być niechętni do instalacji nowego systemu operacyjnego po wszystkich błędach i problemach, które były widoczne w aktualizacjach oprogramowania iOS 11, ale Apple starał się skupić na podstawowym kodzie systemu iOS 12 i do tej pory aktualizacja była stabilna.

iOS 12 to aktualizacja, która przynosi znaczne ulepszenia szybkości i wydajności starszym urządzeniom, więc większość klientów instalujących oprogramowanie powinna zauważyć znaczące poprawki prędkości w stosunku do iOS 11 po aktualizacji.

Na przykład w iPhone’ie 6 Plus aplikacje są uruchamiane nawet o 40 procent szybciej, a klawiatura może pojawić się nawet o 50 procent szybciej. Otwarcie aparatu na ekranie blokady, aby zrobić zdjęcie, można zrobić o 70 procent szybciej.

Firma Apple sprawiła, że animacje stały się bardziej płynne i szybsze w całym systemie operacyjnym, więc dostęp do Centrum Sterowania, przewijanie w aplikacjach lub przesuwanie w górę przy wielozadaniowości jest bardziej płynna. IOS 12 zawiera także optymalizacje, gdy system operacyjny jest obciążony. Aplikacje uruchamiają się dwa razy szybciej w przypadku dużego obciążenia.

Po zainstalowaniu iOS 12 na 10 procentach urządzeń, adopcja iOS 11 spadła do 82 procent i nadal będzie spadać, ponieważ coraz więcej osób zainstaluje iOS 12. Instalacja może skoczyć w ten weekend, ponieważ niektórzy ludzie czekają, aż będą mieli więcej wolnego czasu na ukończenie ważnej aktualizacji oprogramowania.

iOS 12 to darmowa aktualizacja do pobrania dla iPhone’a 5S i nowszych, iPada mini 2 i nowszych oraz iPoda touch 6 generacji. Oprócz zauważalnych i użytecznych ulepszeń szybkości i wydajności, aktualizacja wprowadza Czas Przed Ekranem do monitorowania użycia urządzenia, Memoji i nowe Animoji, ARKit 2.0 oraz nową aplikację Skróty do tworzenia niestandardowych automatyzacji. Aby dowiedzieć się więcej o nowościach w iOS 12 zajrzyjcie tu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx