środa, 24 lipca

ios-10

Nieco ponad dwa tygodnie po publicznym wydaniu iOS 10, ilość urządzeń na których zagościł już system osiągnął poziom 48,16%, wyprzedzając pod tym względem iOS 9, wynika z danych uzyskanych od Mixpanel.

iOS 10 jest już zainstalowany jest już na większej liczbie urządzeń niż iOS 9, a liczby Mixpanel sugerują, że 44,9 procenta iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch nadal działa na poprzedniej generacji systemu operacyjnego Apple. 3.79 procent urządzeń iOS ma jeszcze wersję 8 lub wcześniejszą.

zrzut-ekranu-2016-09-29-o-20-04-39

Od momentu wydania iOS 10, liczba jego instalacji stale rośnie, a tempo aktualizacji jest niemal równe z tempem aktualizacji do iOS 9 w tym czasie w ubiegłym roku. Dzień po wydaniu, iOS 10 został zainstalowany na 14,5 procentach urządzeń, a prawie tydzień po premierze iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus  był już zainstalowany na 34 procentach urządzeń.

Chociaż iOS 10 doświadczył wczesnych problemów z instalacją, które mogły wiele osób zniechęcić do aktualizacji, to jego stały wzrost można przypisać do wielu atrakcyjnych funkcji jakie oferuje, w tym odnowionej aplikacji Wiadomości z naklejkami i pełnym App Store, przeprojektowanemu ekranowi blokady ekranu, nowej aplikacji muzycznej, nowej funkcji rozpoznawania twarzy i przedmiotów w aplikacji Zdjęcia i więcej.

W ubiegłym roku, niecałe dwa tygodnie po premierze iOS 9, Apple ogłosił, że system jest zainstalowany na ponad 50 procentach aktywnych urządzeń, dzięki czemu stał się systemem operacyjnym z najszybszym przyjęciem. Na podstawie liczb Mixpanel wygląda na to, że iOS 10 może być bardzo bliski tego wyniku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx