niedziela, 5 lutego

peggle-800x450

Podczas okresu beta testów iOS 10, Apple dodał komunikat ostrzegawczy, który powiadamiał użytkowników pobierających starsze, 32-bitowe aplikacje, że może to mieć wpływ na wydajność systemu. Komunikat ten nie znalazł się jednak w ostatecznej wersji iOS 10, która została wypuszczona publicznie.

W testowej wersji iOS 10.1, Apple przywrócił komunikat ostrzegawczy w bardziej dramatyczny alert, który ma prawdopodobnie na celu zniechęcić klientów od aplikacji, które nie były zgodne z wytycznymi Apple od 2015 roku, kiedy to poinformował on, że wszystkie aplikacje muszą być 64-bitowe. Jak widać na powyższym obrazku komunikat ostrzega, że aplikacja „może spowolnić iPhone’a” a jej „deweloper musi zaktualizować ją w celu poprawy kompatybilności.”

Podczas okresu testów beta iOS 10, alert ostrzegał, że 32-bitowe aplikacje „nie są zoptymalizowane dla iOS 10”, a ich wykorzystanie „może mieć wpływ na ogólną wydajność systemu.”

Począwszy od końca 2013 roku, Apple zaczął zadawać programistom pytania o możliwość tworzenia 64-bitowych aplikacji dla iPhone’a 5S, pierwszego z procesorem 64-bitowym. W dniu 1 lutego 2015 roku, Apple poinformował, że obsługa 64-bitów jest obowiązkowa dla wszystkich nowych zgłoszeń aplikacji, a od 1 czerwca 2015 roku, wszystkie aktualizacje aplikacji muszą obejmować obsługę 64-bitową.

Apple może przywrócić komunikat ostrzegawczy o aplikacjach 32-bitowych w ramach akcji oczyszczania App Store z przestarzałych aplikacji. Na początku września, Apple poinformował programistów o nadchodzącym planie usunięcia aplikacji, które nie otrzymały aktualizacji zgodności, nie są zgodne z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi recenzji, lub które nie funkcjonują zgodnie z przeznaczeniem.

Postanowienie weszło w dniu 7 września, a deweloperzy mają okres 30 dni, aby naprawić problemy z aplikacjami. Po upływie tego okresu, Apple będzie usuwał nieaktualne aplikacje z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Grubcio
Michał Grubcio
6 lat temu

Nie rozumiem tylko jednego… po co dawali obsluge dla ip5? Skoro ma 32bit procesor.. teraz likwiduja aplikacje ktore dobrze dzialaja na ip5.. np motostat.. choreeee

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx