wtorek, 18 czerwca

Jeden z właścicieli AirTag całkiem przypadkiem odkrył istnienie ukrytego „trybu deweloperskiego” w interfejsie ekranowym, który jest wyświetlany, gdy aktywna jest funkcja Znajdowanie dokładne w celu precyzyjnego zlokalizowania trackera.

Znajdowanie dokładne to funkcja, która zapewnia użytkownikom szczegółowe wskazówki na ekranie dotyczące znalezienia pobliskiego AirTaga. iPhone’y z układem U1, w tym modele iPhone 11 i iPhone 12, mogą korzystać z tej funkcji, która łączy aparat, AR, dźwięk, technologię radiową Ultra Wideband i haptyczne sprzężenie zwrotne, aby pomóc w zlokalizowaniu elementu śledzącego.

tryb deweloperski AirTag

Tryb deweloperski, który pojawia się po czterokrotnym dotknięciu nazwy elementu w interfejsie Znajdowania dokładnego, wyświetla informacje diagnostyczne i techniczne w czasie rzeczywistym w tym współrzędne akcelerometru i żyroskopu, sprzężenie dotykowe, rozdzielczość ekranu, animacje śledzenia i nie tylko.

Jest mało prawdopodobne, aby tryb deweloperski w iOS 14.5 był szczególnie przydatny dla przeciętnego użytkownika, a suwakami i przyciskami, które się pojawiają raczej lepiej się bawić, chyba że wiecie co robicie. Mimo to odkrycie zapewnia intrygujący podgląd sprzętu i kalibracji za każdym razem, gdy włączona jest funkcja precyzyjnego wyszukiwania AirTag.

Apple sprzedaje pojedynczy AirTag za 159 złotych, a pakiet czterech AirTagów za 549 złotych. Pojedynczy AirTag zamówiony bezpośrednio od Apple są obecnie dostarczane w ciągu maksymalnie dwóch tygodni, a wygrawerowane AirTagi i opakowania zbiorcze są obecnie dostępne z oczekiwaniem ponad miesiąc.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx