sobota, 15 czerwca

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu, poinformował, że od dziś jego Inteligentna Kamera Domowa obsługuje funkcję Apple HomeKit Secure Video. Użytkownicy mogą odtwarzać nagrania z Kamery za pośrednictwem aplikacji Apple Home oraz bezpiecznie przechowywać je na iCloud.

Darmowa i automatyczna aktualizacja oprogramowania będzie stopniowo udostępniana w ciągu następnych dni dla wszystkich Inteligentnych Kamer Domowych, także dla egzemplarzy już zakupionych.

Inteligentna Kamera Domowa to jedno z pierwszych rozwiązań tego typu z obsługą technologii HomeKit Secure Video. Urządzenie potrafi rozpoznawać twarze obcych, członków rodziny i wykluczać nieistotne ruchy (np. zasłony poruszane przez wiatr). Kamera wysyła natychmiastowe powiadomienie na smartfon użytkownika w razie wykrycia nieznanej twarzy, wraz ze zdjęciem i nagraniem intruza.

 „Użytkownicy są bardzo wrażliwi na kwestię ochrony nagrań kamer bezpieczeństwa z ich domu. Chcą mieć pewność, że materiały wideo pozostaną poufne i nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Naszą odpowiedzią na ich obawy są kamery, które przechowują dane lokalnie. W trosce o zapewnienie prywatności danych, zdecydowaliśmy się wprowadzić obsługę technologii Apple HomeKit Secure Video. Umożliwia ona użytkownikom produktów Netatmo bezpieczne przechowywanie nagrań w iCloud. Od dziś, oprócz przechowywania lokalnego, użytkownicy produktów Netatmo mogą wybierać między trzema opcjami przechowywania kopii zapasowych w chmurze: Apple HomeKit Secure Video, konto Dropbox lub serwer FTP” – wyjaśnia Fred Potter, założyciel Netatmo.

HomeKit Secure Video umożliwia bezpieczne monitorowanie domu

Dzięki HomeKit Secure Video użytkownicy urządzeń Apple mogą uzyskać podgląd obrazu na żywo na iPhonie, iPadzie i Macu lub odtwarzać nagrania nie starsze niż 10 dni. Rolę domowego huba mogą pełnić AppleTV, HomePod lub iPad. HomeKit Secure Video wykorzystując specjalne algorytmy pozwala rozpoznać czy zarejestrowany na kamerze Netatmo obiekt to osoba, zwierzę czy pojazd. Nagrania są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w chmurze iCloud, gdzie nikt niepowołany nie ma do nich dostępu.

Dzięki HomeKit Secure Video użytkownicy Inteligentnych Kamer Domowych Netatmo będą mogli przechowywać wideo lokalnie na dołączonej karcie microSD i w chmurze iCloud. Użytkownicy z pakietem dyskowym 200 GB mogą dodać jedną kamerę bez dodatkowych opłat, natomiast dla pakietu 2 TB, możliwe jest dodanie aż pięciu kamer. Pozostanie to bez wpływu na limit pojemności iCloud.

Cena i dostępność

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł na stronie www.netatmo.com. Wszystkie funkcje Inteligentnej Kamery Domowej są dostępne bezpłatnie. Korzystanie z kamery lub dostęp do danych nie wymaga abonamentu ani żadnych innych dodatkowych opłat.

Do końca roku kompatybilność z funkcją HomeKit Secure Video zyska Inteligentna Kamera Zewnętrzna Netatmo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx