sobota, 17 kwietnia

Intel oficjalnie zaprezentował nową serię procesorów ósmej generacji „Whiskey Lake” Serii-U i „Amber Lake” Y-Serii, które są przeznaczone do stosowania w cienkich, lekkich notebookach, takich jak MacBook i MacBook Air.

Nowe procesory „Amber Lake” z serii Y, które obejmują procesory i7-8500Y, i5-8200Y i m3-8100Y, są następcami obecnych układów, które Apple wykorzystuje w 12-calowej rodzinie MacBooków. Apple pracuje nad zaktualizowanymi, 12-calowymi modelami komputerów MacBook, które pojawią się tej jesieni, mogąc korzystać z nowych procesorów Amber Lake.

Nowe, 15 Watowe układy Intela „Whiskey Lake”, które obejmują i7-8565U, i5-8265U i i3-8145U, byłyby odpowiednie dla odświeżonego MacBooka Air, a plotki sugerują, że prace nad taką maszyną są w toku.

Chociaż szczegóły dotyczące nowego komputera nie są całkowicie jasne, to Apple pracuje nad kontynuacją MacBooka Air wyposażonego w 13-calowy wyświetlacz Retina. Jeśli to urządzenie używałoby chipów podobnych do chipów używanych przez lata w modelach MacBook Air, to nowe Whiskey Lake byłyby do tego najbardziej odpowiednie.

Według Intela, nowe chipy Whiskey Lake i Amber Lake „podnoszą poprzeczkę w zakresie łączności, wydajności, rozrywki i produktywności”. Chipy z serii U wprowadzają obsługę zintegrowanego, gigabitowego Wi-Fi, zapewniając do 12 razy szybsze połączenia, wsparcie USB 3.1 drugiej generacji i wbudowaną obsługę usług głosowych, takich jak Alexa i Cortana.

Intel twierdzi, że w porównaniu do 5-letniego komputera, nowe procesory z serii U oferują dwukrotnie lepszą wydajność i dwucyfrowe zyski w wydajności biurowej do codziennego przeglądania stron internetowych i tworzenia treści w stosunku do układów poprzedniej generacji.

Dzięki tym nowym procesorom, urządzenia 2 w 1 mogą pracować do 16 godzin na jednym ładowaniu, podczas gdy systemy zoptymalizowane pod kątem mocy mogą trwać nawet 19 godzin. Intel twierdzi, że „wiele systemów” wykorzystujących chipy serii U zapewnia pracę na baterii ponad 10 godzin.

Zarówno nowa seria Y, jak i seria U są uznawane za ósmą generację, która obejmuje również wcześniej zapowiadane procesory firmy Kaby Lake Refresh.

Intel twierdzi, że laptopy i urządzenia 2 w 1 napędzane przez nowe procesory będą dostępne od jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x