wtorek, 28 listopada

Firma Apple opublikowała dzisiaj zaktualizowaną wersję oprogramowania w wersji 7.8 dla AirPort Express wprowadzające obsługę AirPlay 2.

Nowe oprogramowanie można pobrać na kompatybilne urządzenia AirPort Express, korzystając z aplikacji AirPort Utility na urządzeniach z systemem iOS.

Po pobraniu aktualizacji oprogramowania, użytkownicy AirPort Express będą mieli możliwość korzystania z AirPort Express obok innych urządzeń AirPlay 2 podczas korzystania z systemu iOS 11.4.1 lub iOS 12. Po aktualizacji do AirPlay 2 AirPort Express oferuje wsparcie dla przesyłania dźwięku do wielu pomieszczeń i jest w stanie współpracować z innymi urządzeniami AirPlay 2, takimi jak głośniki HomePod, Apple TV i Sonos.

Już wcześniej pojawiły się spekulacje, że AirPort Express zostanie zaktualizowany tak, aby zawierał obsługę AirPlay 2 po tym, jak zaczęło się ono pojawiać się w aplikacji Dom jako akcesorium AirPlay 2 w wersji beta iOS 12.

Firma Apple w kwietniu ogłosiła, że cała linia bezprzewodowych routerów AirPort, w tym AirPort Express, zostanie wycofana. Apple sprzedawał AirPort Express do wyczerpania dostępnych zapasów, ale obecnie nie jest już dostępny do kupienia.

W związku z wycofaniem AirPort Express nie było jasne, czy rzeczywiście uzyskała ono wsparcie AirPlay 2. Apple rzeczywiście zdecydował się na wprowadzenie wsparcia dla klientów, którzy nadal korzystają z urządzeń AirPort Express.

Apple planuje świadczyć serwis i części dla obecnych stacji bazowych AirPort przez następne pięć lat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx