wtorek, 27 lutego

Instagram

Instagram ogłosił dziś, że rozszerzy w końcu właściwości swojej popularnej aplikacji pozwalając użytkownikom dodawać zdjęcia i filmy zarówno w trybie pionowym i poziomym, rozszerzając tym samym swój kwadratowy format, z którego usługa jest dobrze znana. Firma zwraca uwagę iż odkryła, że prawie jedno na pięć zdjęć nie jest w formacie kwadratu, więc dzisiejsza decyzja ma umożliwić dodawanie innych formatów bezpośrednio z aplikacji.

Format kwadratowy był i zawsze będzie częścią tego, czym jesteśmy. Wizualna historia, którą próbujecie przedstawić powinna być zawsze na pierwszym miejscu, a my chcemy, aby było to proste i przyjemne dzielić się chwilami tak jak chcecie.

Okazuje się, że prawie jedno na pięć zdjęć lub filmów wrzucanych jest nie w formacie kwadratu i wiemy, że nie było łatwo udostępniać tego typu treści na Instagramie: przyjaciele są czasem obcinani ze zdjęć grupowych, kadr filmu bywa czasem ciasny i nie można uchwycić mostu Golden Gate od początku do końca.

Teraz, przy wyborze zdjęcia lub filmu, dotknięciem ikony formatu dostosujemy orientację pionową lub poziomą zamiast kwadratu. Dzieląc się zdjęciem, pojawi się ono w pełnowymiarowej wersji u wszystkich Twoich obserwatorów.

Instagram Video in Landscape – Examples from Instagram on Vimeo.

Firma uważa, że aktualizacja sprawi, że filmy staną się „bardziej kinowe” dzięki opcji szerokoekranowej. Oprócz nowych formatów poziomego i pionowego, Instagram poinformował również, że wszystkie filtry będą teraz dostępne zarówno dla filmów jak i zdjęć. Aktualizacja jest w trakcie wprowadzania i powinna trafić do wszystkich użytkowników Instagramu jeszcze dziś.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx