wtorek, 16 sierpnia

Firma Apple ogłosiła dziś, że nowy komputer iMac Pro będzie dostępny w sprzedaży od czwartku, 14 grudnia. Jego ceny na polskim rynku nie są jeszcze znane, ale ceny w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 4 999 dolarów.

iMac Pro to wydajna, najwyższej klasy stacja robocza przeznaczona dla profesjonalnych użytkowników wymagających dużej mocy obliczeniowej w swojej pracy np. przy edycji wideo i grafiki, tworzeniu zawartości wirtualnej rzeczywistości i renderowania 3D w czasie rzeczywistym.

„iMac Pro to ogromny krok naprzód i nigdy nie było czegoś podobnego” – powiedział John Ternus, wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu.

Wszystkie te komputery stacjonarne mają 27-calowy wyświetlacz Retina 5K w eleganckiej szarej obudowie. Apple dodaje do nich również szarą klawiaturę Magic Keyboard z klawiaturą numeryczną, Magic Mouse 2 i Magic Trackpad 2 w tym samym kolorze.

Apple twierdzi, że iMac Pro jest najszybszym i najpotężniejszym komputerem Mac w historii, przynajmniej do momentu wydania modularnego Mac Pro.

Urządzenia można skonfigurować aż do 18-rdzeniowego procesora Intel Xeon, do 4 TB pamięci SSD, do 128 GB pamięci ECC RAM i procesora graficznego AMD Radeon Pro Vega 64 z 16 GB pamięcią HBM2.

Wysoka wydajność jest możliwa dzięki zupełnie nowej konstrukcji termicznej, która zapewnia do 80 procent więcej wydajności chłodzenia niż tradycyjny komputer iMac. Dzięki czterem portom Thunderbolt 3 iMac Pro może sterować dwoma wyświetlaczami 5K lub czterema wyświetlaczami 4K z częstotliwością 60 Hz jednocześnie. Komputer posiada również port 10 Gigabit Ethernet, cztery porty USB-A 3.0, gniazdo kart SD i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Pozostałe techniczne specyfikacje i funkcje obejmują przedni aparat 1080p, głośniki stereo, cztery mikrofony, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2.

Firma Apple nie podała jeszcze dokładnych informacji o cenach w konkretnych konfiguracjach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx