środa, 19 czerwca

Niezawodny hosting to absolutna podstawa poprawnego wyświetlania strony w internecie. Problem pojawia się w momencie, kiedy ruch w witrynie nagle gwałtownie rośnie. Jeżeli korzystasz z hostingu współdzielonego albo innej usługi z limitem zasobów, w takiej sytuacji użytkownicy utracą dostęp do Twojej strony www. Nie możesz sobie na to pozwolić. Co zatem zrobić, aby uniknąć problemów? Poznaj rozwiązanie.

Zwiększenie ruchu na stronie internetowej a limit zasobów w hostingu

Nowo powstała strona internetowa zazwyczaj nie może się spodziewać dużego ruchu. Na jej „rozkręcenie” może być potrzebnych kilka, a nawet kilkanaście miesięcy – zależnie od obranej strategii SEO czy budżetu marketingowego. Dlatego wykupywanie serwera dedykowanego czy nawet VPS jest nieopłacalne.

Chociaż zasoby udostępniane w tych rozwiązaniach są imponująco duże, to… pozostaną niewykorzystane. Płacenie za nie, czasami bardzo wysokich stawek, jest niepotrzebnym przepalaniem środków. Jaka jest zatem alternatywa? Zazwyczaj jest to hosting współdzielony.

Hosting współdzielony oznacza niski koszt miejsca na serwerze, ale również… znacznie mniejsze zasoby do wykorzystania. Powód jest prosty: w tym modelu Twoja strona trafia na jeden serwer nawet z setkami innych. Dlatego niezawodność jej działania może być uzależniona od tego, co akurat „dzieje się” na tych sąsiadujących. Gdy tam gwałtownie wzrośnie ruch, ten w Twojej witrynie może zostać gwałtownie sparaliżowany, bo na serwerze zabraknie na niego zasobów.

Twardy orzech do zgryzienia? Do niedawna – tak. W wielu przypadkach pojawiała się konieczność zmiany pakietu hostingowego czy migracji na nowy serwis – po to, aby uzyskać dostęp do potrzebnych zasobów.

Teraz jednak jest dostępne innowacyjne rozwiązanie, które – zdaniem wielu – zmienia zasady gry na rynku. Chodzi o Elastyczny Web Hosting.

Elastyczny Web Hosting to sposób na zapewnienie płynnego i szybkiego działania Twojej strony www – bez względu na jej bieżące obciążenie ruchem.

Elastyczny Web Hosting – koniec problemów niedopasowanymi zasobami serwera

Elastyczny Web Hosting to usługa, która łączy zalety hostingu współdzielonego oraz cloud. Jest zatem niedroga w utrzymaniu, a przede wszystkim zapewnia automatyczną alokację zasobów.

Co to oznacza w praktyce? Tyle, że nawet, jeżeli Twoja strona nagle zostanie bardzo obciążona – bo przypłynie do niej ruch z kampanii Ads czy z social mediów – użytkownicy nie utracą do niej dostępu. Stanie się tak, ponieważ serwer z automatu przydzieli potrzebne zasoby.

Jak działa hosting elastyczny w praktyce?

Elastyczny Web Hosting od dhosting.pl opiera się na prostych i przejrzystych zasadach.

 • Podstawowy koszt usługi to 240 zł netto rocznie. W tej cenie użytkownik otrzymuje 2x więcej zasobów niż w tradycyjnym hostingu współdzielonym: 1 GHz CPU, 2 GB RAM oraz 50 GB NVMe. To w zupełności wystarczy początkującej stronie na utrzymanie płynnego i szybkiego ruchu.
 • Jeżeli ruch na stronie okaże się większy i będą potrzebne dodatkowe zasoby, nie trzeba zmieniać pakietu usługi ani „odblokowywać” limitu. Miejsce na serwerze zostanie przydzielone automatycznie, bez ingerencji użytkownika.
 • Wykraczające ponad standard zasoby są rozliczane w systemie pre-paid, czyli jak środki w „telefonie na kartę”. Oznacza to, że wysokość ewentualnych wydatków na dodatkowe miejsce jest ściśle uzależniona od zapotrzebowania. Zapłacisz tylko za to, co wykorzystasz, bez przepłacania.

Warto też wiedzieć, że Elastyczny Web Hosting od dhosting.pl:

 • korzysta z innowacyjnych technologii – w tym z własnego oprogramowania, a także z systemów Cloudflare, Let’s Encrypt czy Redis,
 • zapewnia systemy AntySPAM, AntyDDoS, WAF i antywirus,
 • jest objęty wsparciem technicznym 24/7,
 • w pełni wspiera PHP w wersji 8.1,
 • korzysta z super szybkich dysków NVMe,
 • jest w pełni skalowalny,
 • gwarantuje bardzo wysoką szybkość łącza dzięki bezpośrednim stykom z łączami operatorskimi oraz punktami wymiany ruchu online ORANGE, TELIA, TATA i THINX – to pozwala zapewnić przepustowość na poziomie minimum 1 Gbps,
 • nie nakłada limitów w zakresie liczby kont e-mail, baz danych MySQL czy kont FTP, a także transferu,
 • jest zgodny z wymogami RODO (bezpłatna umowa o powierzeniu przetwarzania danych osobowych).

Usługę można przetestować bez zobowiązań przez pierwsze 14 dni. Warto skorzystać z tej opcji i zapewnić płynny i niezawodny ruch na swojej stronie internetowej. Płynne działanie serwisu wpłynie nie tylko na zadowolenie użytkowników, ale również na Twoje wyniki SEO. Sprawdź koniecznie!

Artykuł powstał we współpracy z partnerem. Nasza witryna korzysta z usług dhosting

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2 lat temu

Nie jest tak różowo… o czym można poczytać na stronie https://gametrade.com.pl/dhosting-pl-opinie/ No i brakło informacji, czy Appleworld jest uczestnikiem programu afiliacyjnego i za odesłanych i pozyskanych klientów otrzymuje od dHosting prowizję – to by pozwoliło ocenić uczciwość przekazu…

Daro
Daro
2 lat temu

Nie polecam! Wyniosłem wszystko do https://hostido.pl i jestem zadowolony.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx