piątek, 27 stycznia

aplikacja Health iOS 8

Według 9to5Mac., HealthKit w iOS 8 obsługuje niektóre akcesoria medyczne Bluetooth natywnie, dzięki czemu producenci akcesoriów mogą pominąć tworzenie specjalnych aplikacji dla iOS i skupić się wyłącznie na swoim sprzęcie.

Akcesoria, które będą miały wbudowane i obsługiwały natywnie HealthKit mogą mierzyć tętno, monitorować ciśnienie krwi, poziom glukozy i temperaturę ciała. Apple korzysta z oficjalnej, standardowej specyfikacji dla urządzeń Bluetooth LE z https://Bluetooth.org, co pozwala iOS 8 na automatyczne ustanowienie połączenia z wyżej wymienionymi urządzeniami bez martwienia się producentów o cokolwiek związanego z oprogramowaniem.

ios8healthapp

HealthKit może automatycznie wykryć te urządzenia medyczne Bluetooth, zbierać z nich dane i synchronizować je do nowej aplikacji Health, a użytkownik nie musi robić nic w aplikacji firm trzecich. Ułatwi to użytkownikom znalezienie informacji na temat zdrowia w jednym miejscu. Dodatkowo, producenci urządzeń nie będą musieli poświęcać czasu i zasobów do pracy nad osobnymi aplikacjami mogąc skupić się wyłącznie na sprzęcie.

HealthKit i apliakacja Health jest już dostępna dla programistów iOS 8, który to publicznie zostanie wypuszczony na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx