poniedziałek, 27 maja

Apple planuje wprowadzić Face ID do komputerów Mac w ciągu najbliższych „kilku lat”, twierdzi szanowany dziennikarz Bloomberga Mark Gurman w najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On.

W biuletynie Gurman mówi, że wierzy, że ostatecznym celem Apple jest przeniesienie wszystkich swoich produktów na Face ID, w tym iPhone’ów z niższej półki, takich jak iPhone SE i iPad Air, które obsługują Touch ID. Gurman mówi, że Touch ID pozostaje ważną częścią linii produktów Apple, szczególnie w przypadku modeli z niższej półki, ponieważ jest „tańszą alternatywą” dla Face ID, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo użytkownikom.

Gurman wcześniej informował, że Apple planował początkowo dodać Face ID do niedawno wprowadzonego, przeprojektowanego 24-calowego iMaca, ale wdrożenie Face ID zostało opóźnione w związku ze zmianą wyglądu iMaca. W przeciwieństwie do iPhone’ów i iPadów ekrany laptopów Mac są znacznie cieńsze, co utrudnia dopasowanie niezbędnych czujników głębokości do Face ID, zauważa Gurman.

Gurman twierdzi dalej, że Apple ostatecznie umieści Face ID w ekranach, rezygnując z potrzeby wycięcia w iPhonie. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, uważa, że taki iPhone może zadebiutować już w 2023 roku. Jeśli chodzi o komputer stacjonarny Mac, Apple nadal pracuje nad zamiennikiem 27-calowego iMaca, który może posiadać większy ekran i mocniejszy układ M2X. Apple na początku tego roku wstrzymał prace nad większym komputerem iMac, aby skupić się na 24-calowym modelu, który został wydany w kwietniu tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx