wtorek, 25 czerwca

Firma Apple wypuściła dziś iOS 12.1 wprowadzając funkcję grupowego FaceTime, która została usunięta podczas testów beta systemu iOS 12.

Grupowy FaceTime pozwala użytkownikom iPhone’a, iPada i Mac’a prowadzić rozmowy wideo i audio nawet z 32 uczestnikami naraz, z nowymi funkcjami aparatu, takimi jak filtry, naklejki, Animoji i Memoji.

Niestety funkcja grupowego FaceTime jest ograniczona na starszych urządzeniach Apple. Na iPhone’ie 5s, iPhone’ie 6 i iPhone’ie 6 Plus jest dostępna tylko w wersji audio bez wideo. W niedawno wydanym podręczniku użytkownika iOS 12.1 Apple twierdzi, że wideo grupowe FaceTime nie jest kompatybilny z tymi urządzeniami.

Grupowy FaceTime jest również ograniczony tylko do wersji audio na iPadzie mini 2, iPadzie mini 3, iPadzie Air i iPodzie touch.

Zgodnie z oficjalnym dokumentem wsparcia grupowy FaceTime z pełnym wideo działa na iPhone’ie 6s lub nowszym, iPadzie Pro lub nowszym, iPadzie Air 2 lub iPadzie mini 4, a do działania jest oczywiście niezbędny iOS 12.1.

Grupowe rozmowy FaceTime można inicjować za pomocą aplikacji FaceTime lub podczas rozmowy grupowej w aplikacji Wiadomości. Gdy korzystasz z połączenia grupowego FaceTime, interfejs jest podzielony na kafelki, a kafelek osoby mówiącej z czasem staje się większy, dzięki czemu można skupić się na każdej osobie.

Podobnie jak zwykłe połączenia FaceTime w iOS 12, rozmowy grupowe FaceTime obsługują szereg efektów kamery, dzięki czemu można korzystać z naklejek, Animoji, Memoji i filtrów podczas połączeń. Grupowy FaceTime obsługuje powiadomienia bez dzwonków, aby umożliwić ludziom dołączanie do rozmów bez przerywania trwających już rozmów, a także wbudowane narzędzia do bezproblemowego dodawania lub usuwania osób z czatu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx