poniedziałek, 4 marca

Google właśnie wydał swoją pierwszą oficjalną aplikację Gmail dla iOS. Aplikacja działa natywnie na iPhone’ie,  iPadzie i iPodzie Touch. Do najważniejszych funkcji dodanych w aplikacji należą m.in. wprowadzenie funkcji powiadomień, wątkowanie wiadomości, priorytetowa skrzynka odbiorcza i wiele innych funkcji Gmail dostępnych z poziomu interfejsu WWW. Przy opracowywaniu Gmail dla iOS, Google próbował zapewnić najlepsze cechy poczty Gmail dostępnej z przeglądarki internetowej i zoptymalizować je dla urządzeń iOS – iPhone i iPad, jednocześnie korzystając z natywnych możliwości tych urządzeń.

Z innych dodanych funkcjonalności warto zwrócić uwagę na autouzupełnianie i integrację z „Rolką aparatu” przy zapisywaniu załączników w postaci obrazu. Niestety nie mogliśmy w tej wersji znaleźć wsparcia dla wielu kont e-mail. Brak obsługi wielu kont jest trochę rozczarowujący. Aplikacja ładuje się po prostu łącząc z internetem przy pierwszym uruchomieniu, z prośbą o zalogowanie się za pomocą swojego konta Google. I to wszystko. Nie ma żadnych ustawień, nie ma opcji konta. Jest przycisk „reset” w ustawieniach aplikacji, który po prostu zresetowuje aplikację (wylogowując się z konta) jak sama nazwa wskazuje.

A co na temat aplikacji pisze samo Google:

„Stworzyliśmy nową aplikację Gmail dla iPhone’a, iPad’a i iPod’a Touch. Połączyliśmy Wasze ulubione funkcje z aplikacji Gmail Mobile Web z iOS w jedną całość, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej wydajna. Aplikacja jest przeznaczona do szybkiego, efektywnego i pełnego korzystania z ekranu dotykowego i funkcji powiadamiań urządzenia. To jeszcze jeden powód, aby przełączyć się na Gmaila.”

UPDATE: Jak dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili aplikacja tymczasowo została cofnięta z powodu ważnego błędu, ale najpóźniej jutro powinna być dostępna

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx