piątek, 3 lutego

Google właśnie udostępnił swój dysk sieciowy Google Drive. Możemy mieć dzięki niemu 5GB przestrzeni za darmo, jak również korzystać z niego i z poziomu komputera i urządzenia mobilnego.

Wirtualny dysk Google Drive staje się jednostką nadrzędną dla aplikacji Google. Gdy zalogujemy się do niego za pośrednictwem konta Google, od razu znajdą się w nim wszystkie utworzone przez nas dotychczas dokumenty czy przesłane pliki. Tak jak do tej pory można udostępniać innym utworzone przez siebie foldery, nadawać różne rodzaje uprawnień (może edytować, może tylko oglądać).

Google udostępnił też aplikację Drive na komputery PC oraz Mac, oraz na urządzenia z Androidem. Aplikacja na iPhone’a oraz iPada ma pojawić się wkrótce. Jak działa Google Drive na komputerze? W folderze Moje Dokumenty pojawia się nowy folder – właśnie Gooogle Drive, a w nim dotychczas utworzone pliki. Jeśli teraz z poziomu przeglądarki utworzę nowy dokument, pojawi się on także na moim komputerze.

Za darmo możemy korzystać z 5GB pojemności dyskowej. Za opłatą 2,49$ miesięcznie (29,88$ w skali roku) przestrzeń tę można powiększyć do 25GB, a za 4,99$ miesięcznie (59,88$ rocznie) do 100GB.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx