czwartek, 25 lipca

Dwutygodnik Forbes rzucił niedawno wyzwanie różnym systemom rozpoznawania twarzy w smartfonach testując je wydrukowanej w technologii 3D głowie autora.

Głowę wydrukowano w Backface w Birmingham, w Wielkiej Brytanii, gdzie wprowadzono mnie do podobnego do kopuły studia zawierającego 50 kamer. Łączą się one wszystkie razem, aby wykonać pojedyncze zdjęcie, które tworzy pełny obraz 3D.

Wygenerowanie ostatecznego modelu trwało kilka dni i kosztowało nieco ponad 300 funtów. Za jego pomocą autor przetestował cztery smartfony z systemem Android i telefon iPhone X. Wszystkie przetestowane telefony z Androidem można było odblokować za pomocą fałszywej, drukowanej w 3D głowy.

Przetestowaliśmy cztery najgorętsze telefony z systemem operacyjnym Google i iPhon’a firmy Apple, aby zobaczyć, jak łatwo byłoby się do nich włamać. Zrobiliśmy to z głową wydrukowaną w 3D. Wszystkie androidy otworzyły się fałszywką. Telefon Apple był jednak nie do przebicia.

Do testowanych telefonów z systemem Android należał LG G7 ThinQ, Samsung S9, Samsung Note 8 i OnePlus 6.

Od dawna wiadomo, że wiele wdrożonych do telefonów z systemem Android technik rozpoznawania twarzy jest mniej bezpiecznych niż system Face ID firmy Apple. Niektóre z tych systemów rozpoznawania twarzy zostały oszukane nawet dzięki zwykłym zdjęciom. Identyfikator twarzy firmy Apple obejmuje również odwzorowanie głębi w podczerwieni i technologię świadomości uwagi. Sama świadomość uwagi może być wystarczająca, aby wyjaśnić niezdolność statycznej, drukowanej głowy 3D do odblokowania iPhone’a X. Jednak Face ID w iPhone’e X również został oszukany w przeszłości z bardziej wyrafinowanymi drukowanymi głowami 3D.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx