sobota, 25 maja

Apple wypuścił swoją pierwszą reklamę iPhone’a 14 Pro, podkreślając nowe funkcje, takie jak wykrywanie wypadków samochodowych, ulepszony system tylnej kamery z 48-megapikselowym obiektywem głównym oraz zawsze włączony wyświetlacz z nową funkcją Dynamic Island.

„iPhone 14 Pro jest wyposażony w Crash Detection, ważną nową funkcję bezpieczeństwa, która może wykryć poważny wypadek samochodowy i automatycznie wezwać pomoc, nawet kiedy Ty nie możesz” – mówi Apple w opisie filmu. „Dodaj to do nowego aparatu 48 MP Pro i całkowicie przeprojektowanego wyświetlacza, a iPhone 14 Pro na nowo definiuje to, co może zrobić smartfon. Znowu”.

Apple twierdzi, że dzięki nowemu dwurdzeniowemu akcelerometrowi, barometrowi i innym czujnikom modele iPhone’a 14 Pro mogą wykryć poważny wypadek samochodu i automatycznie zadzwonić na służby ratunkowe, jeśli użytkownik nie odpowie po 10-sekundowym odliczaniu. Apple twierdzi, że funkcja ta opiera się na „zaawansowanych algorytmach ruchu zaprojektowanych przez Apple, przeszkolonych z ponad milionem godzin rzeczywistych danych dotyczących jazdy i wypadków”, aby zwiększyć dokładność.

Funkcja wykrywania wypadku jest również dostępna w nowych modelach Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 i drugiej generacji Apple Watch SE.

Dostępna w modelach iPhone 14 Pro, Dynamic Island zastępuje tradycyjny „notch” znajdujące się w modelach iPhone’a 13. Wspomagane przez oprogramowanie wycięcie zmienia się w różne kształty i rozmiary dla takich rzeczy, jak przychodzące połączenia telefoniczne, alerty, powiadomienia, uwierzytelnianie Face ID, liczniki czasu, nawigacja krok po kroku i nie tylko.

Dzięki zawsze aktywnemu wyświetlaczowi godzina, widżety i Wydarzenia na żywo są zawsze dostępne w modelach iPhone’a 14 Pro. Wyświetlacz ma również szczytową jasność do 2000 nitów na zewnątrz, czyli jest nawet dwukrotnie jaśniejszy niż wyświetlacz iPhone’a 13 Pro.

Modele iPhone’a 14 Pro są już dostępne w przedsprzedaży zostaną wprowadzone na rynek 16 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx