niedziela, 25 września

Foxconn znany najbardziej jako dostawca Apple, który montuje urządzenia Apple i dostarcza komponenty do urządzeń firmy z Cupertino, ale od dzisiaj staje się głównym producentem akcesoriów dla Apple.

Foxconn Interconnect Technology (FIT), spółka zależna Foxconn, ogłosiła dzisiaj, że przejęła Belkin International w transakcji wartej 866 milionów dolarów. Przejęcie obejmuje markę Belkin wraz z innymi firmami należącymi do Belkin czyli wraz z Linksys, Wemo i Phyn.

Przejęcie pozwoli Foxconn Interconnect Technology na „dalsze korzystanie z wysokiej jakości akcesoriów i produktów dla inteligentnego domu”. Oczekuje się, że umowa zwiększy obecność Belkin zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na „kluczowych rynkach globalnych”.

„FIT jest podekscytowany pozyskaniem Belkina i jego możliwościami w przestrzeni produktów premium”, powiedział Sidney Lu, CEO, FIT. „Włączając najlepsze w swojej klasie możliwości i rozwiązania Belkin do FIT, spodziewamy się wzbogacić naszą ofertę produktów konsumenckich premium i przyspieszyć naszą penetrację na rynku produktów do inteligentnego domu.”

„Ten ruch przyspieszy naszą wizję dostarczania technologii, która sprawia, że życie ludzi na całym świecie staje się lepsze, wygodniejsze i bardziej satysfakcjonujące.” Jestem zachwycony, że poszerzamy portfolio marek Belkin, Linksys, Wemo i Phyn o nowe szczyty „- powiedział Chet Pipkin, CEO i założyciel, Belkin International. „Dostrzegamy znaczącą synergię z FIT, w tym wykorzystanie światowej klasy zdolności produkcyjnych, aby zwiększyć efektywność operacyjną i konkurencyjność Belkin, a także zapewnić nam dostęp do większej ilości zasobów, aby zainwestować w naszych pracowników i agresywnie wykorzystywać możliwości na rynku.”

Pod marką Belkin firma oferuje szeroką gamę etui na iPhone’a, iPada i zegarki Apple Watch, kable, przejściówki, bezprzewodowe ładowarki i wiele więcej, a marka Wemo oferuje domowe urządzenia automatyki zgodne z HomeKit. Poprzez Linksys firma Belkin sprzedaje routery bezprzewodowe i podobne akcesoria, a marka Phyn oferuje inteligentnego asystenta do monitorowania wycieków.

Wszystkie marki należące do Belkin będą nadal działać jako spółki zależne w ramach Foxconn Interconnect Technology.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx